Reklama

Weź udział w akcji #pomagamzKinoTV i wesprzyj kina studyjne!

Pomagam z Kino TV, Kino TV akcja charytatywna, kina studyjne pomoc, kina podczas koronawirusa

Kanał telewizyjny Kino TV wychodzi ze wspaniałą inicjatywą i organizuje akcję #pomagamzKinoTV. Chodzi w niej o wsparcie dla kin studyjnych w całej Polsce. Co trzeba zrobić?

Czytaj też: Snowpiercer – zobacz pierwszy zwiastun serialu. Szykuje się świetne widowisko?

Kina w Polsce zamknięte są od przeszło miesiąca. Ile to jeszcze potrwa? Wszyscy zadajemy sobie takie pytanie, a najbardziej właściciele kin. Podczas gdy multipleksy z pewnością jakoś sobie poradzą, to kina studyjne mogą nie mieć tyle szczęścia. Wiele placówek organizuje własne akcje pozwalające na kupno biletu, który wykorzystamy w późniejszym czasie. Jednak wiadomo, raczej nie mamy środków, by pomóc wszystkim. Dzięki akcji zorganizowanej przez Kino TV możemy to zrobić oglądając klasyki kina. I nie wydamy na to ani złotówki.

Kanał telewizyjny Kino TV zwraca uwagę na trudną sytuację branży kinowej i wspólnie z widzami postanawia wesprzeć kina studyjne i lokalne w tym wymagającym czasie. W ramach akcji #pomagamzKinoTV rusza dedykowana strona internetowa umożliwiająca bezpłatną rezerwację symbolicznych biletów na domowe seanse „Filmów Twojego życia” na Kino TV. Za generowane bezkosztowo dla użytkowników bilety, stacja przekaże po 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Stowarzyszenia Kin Studyjnych, Marlena Gabryszewska mówi:

Kina istnieją dla widzów, ale też dzięki widzom.  Sytuacja, z którą przyszło nam się mierzyć jest naprawdę poważna. Wierzymy jednak, że tak, jak miłośnicy sztuki filmowej mogą liczyć na niezawodne repertuary naszych kin, tak my możemy liczyć na wsparcie fanów srebrnego ekranu. Mając na uwadze perspektywę zapowiadanych kolejnych miesięcy kwarantanny, abyśmy mogli wrócić i wciąż cieszyć naszych widzów, potrzebne jest każde wsparcie.

Jak tłumaczy Marlena Gabryszewska, aż 30% kin należących do Stowarzyszenia Kin Studyjnych to kina prywatne, które nie korzystają z dotacji miejskich czy rządowych na bieżące funkcjonowanie. Podstawą ich działalności wciąż pozostają wpływy z grania regularnego repertuaru, co w obecnej sytuacji stało się po prostu niemożliwe

Z propozycją wsparcia kin studyjnych wychodzi Kino TV – kanał filmowy prezentujący kultowe tytuły, które zaistniały właśnie dzięki wielkim ekranom, a teraz dostarczają nam rozrywki w domowych warunkach. Dlatego, solidaryzując się z branżą kinową, Kino TV rusza z akcją #pomagamzKinoTV. W ten sposób pragnie zwrócić uwagę na ciężką sytuację zagrożonych kin i zachęcić widzów do zaangażowania się w pomoc, by wspólnie móc nieść realne wsparcie.

W ramach akcji #pomagamzKinoTV na stroniehttps://pomagam.kinotv.pl/ można zarezerwować bezpłatny bilet na domowy seans „Filmów Twojego życia” na Kino TV. W proponowanym repertuarze znajdziemy hitowe produkcje, które znamy i kochamy. Za wygenerowane w ramach akcji bilety, Kino TV przekaże po 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Zebrana w ramach akcji #pomagamzKinoTV suma zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News