Reklama
aplikuj.pl

Weźcie udział w ogólnoświatowym badaniu postaw i zachowań w obliczu pandemii

badanie koronawirus, ankieta covid-19, badanie covid-19

W obliczu pandemii ludzie naprawdę różnie potrafią się zachowywać. Jakie są najpopularniejsze zachowania i co robimy, żeby nie zarazić się koronawirusem?

Na między innymi takie pytania chcą odpowiedzieć naukowcy z 12 instytucji, w tym z Oxford University Harvard Business School, Cambridge University, IESE Business School czy University of Warwick. Powstałą więc ankieta, która dostępna jest w 65 językach i w której jak dotąd wzięło udział 100081 osób ze 169 krajów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Friedrich Götz, doktorant na Uniwersytecie w Cambridge i członek zespołu przeprowadzającego badanie, mówi:

Wiemy już, ile nowych zakażeń COVID-19 odnotowuje się codziennie w poszczególnych krajach. Znamy wciąż rosnącą liczbę zgonów i statystyki wyzdrowień. Dzięki międzynarodowemu badaniu ankietowemu możemy też dowiedzieć się, co myślą, czują
i jakie zachowania podejmują zwykli ludzie z różnych stron świata w obliczu pandemii.

Ankietę znajdziecie pod tym linkiem. W Polsce za jej rozpowszechnianie i przygotowanie odpowiada Fundacja Polonium.

Dr Justyna Pielecka-Fortuna, prezes Fundacji Polonium, komentuje:

W pomoc w przygotowaniu ankiety w języku polskim i jej rozpowszechnieniu w polskich mediach zaangażowała się Fundacja Polonium. – Do tej pory nie istniały żadne badania pozwalające lepiej zrozumieć zachowania, samopoczucie ludzi i ewolucję norm społecznych w różnych krajach w tym kontekście. Mamy nadzieję, tak jak i twórcy badania, że zdobyta wiedza pozwoli na wprowadzenie bardziej efektywnych środków walki z koronawirusem oraz lepsze przygotowanie się na kolejne zagrożenia epidemiczne w przyszłości.

Czytaj też: Koronawirus dotarł już nawet do rdzennych mieszkańców Brazylii