Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp może stracić nieograniczone miejsce na Dysku Google

Znikające wiadomości w WhatsApp , Funkcja znikających wiadomości w WhatsAppie, bany Whatsapp, bany na Whatsappie, blokady WhatsApp, grupy WhatsApp

Już od jakiegoś czasu WhatsApp daje możliwość tworzenia kopii zapasowych w chmurze, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Do tej pory komunikator korzystał z nieograniczonego miejsca na kopie na Dysku Google, co może wkrótce się skończyć.

Tworząc kopię zapasową danych z WhatsAppa możemy umieścić ją w chmurze. Apple oferuje jednak ograniczone miejsce w iCloud, ale za to Google pozwala nam tworzyć tyle kopii na Dysku, ile tylko chcemy, bez utraty darmowych 15 GB miejsca. A przynajmniej pozwalał, bo w kodzie komunikatora odkryto informację, która może wskazywać zmianę w tym temacie.

Czytaj też: W końcu! Google Chrome dostanie przycisk wyciszania kart

WhatsApp traci nieograniczone miejsce na Dysku Google?

Dysk Google oferuje nam darmowe 15 GB miejsca, które możemy wykorzystać na zapisywanie plików czy multimediów. Jeśli jest to dla nas niewystarczające, spokojnie możemy powiększyć ilość GB za stosowną opłatą. Do tej pory w limit miejsca nie wliczały się np. kopie zapasowe tworzone w komunikatorze WhatsApp. Jednak odkrycie dokonane przez WABetaInfo może wskazywać, że Google ma zamiar nałożyć pewne limity.

Źródło: WABetaInfo

Nie wiemy, czy na pewno po zmianie kopie zapasowe będą zabierały miejsce z przydzielonych 15 GB. Istnieje bowiem możliwość, że Google przydzieli na to osobne miejsce. Warto wspomnieć, że wcześniej WABetaInfo natknął się w kodzie aplikacji na Androidzie na funkcję pozwalającą zarządzać rozmiarem kopii zapasowej przez wykluczenie z niej zdjęć czy filmów. Być może więc obie rzeczy są ze sobą powiązane, co miałoby sens, biorąc pod uwagę działania Google ograniczające ilość bezpłatnego miejsca na Dysku i wprowadzenie płatnych planów.