Reklama

Facebook postawi ultimatum – albo nasze dane, albo WhatsApp

whatsapp

Nowa polityka prywatności WhatsApp będzie bezlitosna. Albo pozwolimy, by Facebook otrzymał nasze dane, albo nie będziemy mogli korzystać z komunikatora.

Nadchodzi nowa polityka WhatsApp

8 lutego 2021 roku wejdzie w życie nowa polityka prywatności komunikatora WhatsApp i apka przestanie tak bardzo szanować naszą prywatność. Zmiany będą głownie dotyczyć przetwarzania naszych danych. Facebook otrzyma dostęp do naszych danych o korzystaniu z WhatsAppa, o lokalizacji, połączeniu, urządzeniu, awatarze, czy o informacjach o płatnościach, jakich dokonujemy w aplikacji.

Czytaj też: Ten komunikator zbiera najwięcej danych o użytkownikach
Czytaj też: Microsoft One Outlook połączy Pocztę, Kalendarz i Outlook
Czytaj też: Synchronizacja historii i otwartych kart w Microsoft Edge

WhatsApp będzie je wykorzystywać do personalizacji reklam i proponowania nam związanych z naszymi preferencjami usług. Informacje, które zbiorą, nawet bez zaglądania do rozmów, dostarczą im danych o tym, z kim, kiedy i ile rozmawiamy.

To bardzo duże zmiany, zwłaszcza, że do tej pory WhatsApp był znany z szanowania prywatności swoich użytkowników. Najważniejsze jednak, że jeśli nie zaakceptujemy nowej polityki prywatności, to nasze konto w komunikatorze WhatsApp zostanie usunięte.