Reklama

Wiadomości Google z pełnym szyfrowaniem dla każdego

Wiadomości Google z pełnym szyfrowaniem dla każdego

Pod koniec ubiegłego roku Google rozpoczęły testy funkcji szyfrowania end-to-end w swojej domyślnej aplikacji do SMS-ów. Teraz pełne szyfrowanie wyszło już z bety i trafi do każdego, kto korzysta z Wiadomości Google na Androidzie.

Wiadomości Google z szyfrowaniem end-to-end (E2EE)

Szyfrowanie end-to-end pozwala na odczytywanie wiadomości tylko przez osoby komunikujące się ze sobą. Dzięki takiemu zaszyfrowaniu przechwycone treści wiadomości bez kluczy deszyfrujących są nieczytelne. E2EE w znacznym stopniu zwiększa więc prywatność i bezpieczeństwo. Dlatego te rozwiązanie coraz częściej trafia do aplikacji obsługujących wiadomości SMS czy do komunikatorów.

Czytaj też: Kopanie Ethernum z wykorzystaniem… energii z krowich kup?!

Od końca ubiegłego roku Google testowało E2EE w swojej domyślnej aplikacji Wiadomości Google. Teraz, jak donosi serwis 9to5Google, wszystko wskazuje, że beta się skończyła i szyfrowanie trafiło lub niedługo trafi do wszystkich. Świadczyć o tym ma udostępniony filmik wyjaśniający, czym jest szyfrowanie E2EE, a także brak mozliwości dołączenia do Bety.

Czytaj też: Wyciekły kolejne informacje o Google Pixel 6 Pro

Wiadomości w pełni szyfrowane będą oznaczane symbolem kłódki. By korzystać z tej opcji konieczne jest włączenie w apce funkcji czatu, a także aktywne połączenie z Internetem. W przypadku, gdy będziemy pozostawali poza zasięgiem sieci szyfrowany SMS dotrze do nas dopiero wtedy, gdy ponownie będziemy online. Oczywiście, gdy nie mamy dostępu do Internetu nadal możemy wysyłać wiadomości, jednak nie będą one szyfrowane, tak samo jak te wysyłane na czacie grupowym.

Wdrażanie funkcji ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.