WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin 3 – pogoda i niebo na warsztacie modyfikacji

Tym razem mam coś specjalnego dla tych, którzy nie przepadali za przyrodniczymi aspektami w Wiedźminie 3. Jedna z ostatnio zaktualizowanych modyfikacji sprawia, że pogoda i niebo w hitowej produkcji CD Projekt Red zmienia się nie do poznania! 

Sam mod Custom Clouds and Weather autorstwa TookaFace nie jest czymś specjalnie nowym, ale zdecydowanie jest wart naszej uwagi. Zwłaszcza przy zbieraniu paczki modyfikacji, które przemienią kolejną przygodę w Wiedźminie 3. Już od jego pierwszej wersji pogoda i niebo nabierały nowego charakteru, ale w ostatniej wersji moder zdecydował się na zmiany w chmurach, regulację wielkości księżyca i koloru wody.

Zdecydowanie najważniejsze zmiany w Custom Clouds and Weather to:

  • lepszy kontrast z chmurami podczas wschodów słońca
  • lepiej wyglądające słońce
  • większe fale na morzu
  • wzbogacenie systemu pogody o zjawisko mgły (występującej głównie przy siedlisku Mglaków)

Efekt widać zwłaszcza pod postacią całej gry świateł i ceni:

Autor zaleca, aby gracze parowali jego modyfikację z wersją STLM moda Motion Blur Toussaint mod, który naprawia problem z jednym rodzajem chmur. Nie wiem jak Wy, ale ja już teraz aktualizuję listę modów do Wiedźmina 3, którego mam nadzieję ponownie przejść w przyszłości. Tym jednak razem u boku z kilkudziesięcioma zmianami od aktywnej społeczności, która nie po raz pierwszy nas zaskakuje.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Nexusmods via Wccftech