Reklama

WIEDŹMIN. Historia fenomenu – kompendium wiedzy i pierwsza “biografia” Wiedźmina

Wiedźmin, The Witcher, Andrzej Sapkowski, Geralt z Rivii, CD Projekt RED, WIEDŹMIN. Historia fenomenu, Adam Flamma WIEDŹMIN. Historia fenomenu, Wydawnictwo Dolnośląskie

Już wkrótce do sprzedaży trafi książka WIEDŹMIN. Historia fenomenu. Będzie to pozycja, którą każdy wiedźmiński fan będzie musiał mieć. Co znajdziemy w książce Adama Flammy?

Wydawnictwo Dolnośląskie ogłosiło, że już wkrótce będziemy mogli kupić książkę Adama Flammy – WIEDŹMIN. Historia fenomenu. Będzie to pierwsze tak kompleksowe podejście do legendarnej postaci. Autor jest miłośnikiem Białego Wilka, napisał nawet doktorat dotyczący świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

W komunikacie Wydawnictwa możemy przeczytać:

Wiedźmin jest dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asteriks dla Francuzów: narodową marką o zasięgu globalnym. Ta książka to pierwsza i jedyna biografia Wiedźmina. Bogato ilustrowana, zawierająca masę ciekawostek i nieznanych faktów biografia, na którą Biały Wilk w końcu zasłużył. I na którą wszyscy czekali.

CZYTAJ TEŻ: Premiery filmowe przesunięte w Polsce z powodu koronawirusa

Na czytelników czekać będą aż 504 strony bogato ilustrowanej lektury, a znajdą się tam m.in.:

⚫️17 wywiadów z twórcami.

⚫️Genezę pierwszych opowiadań i sagi, a także późniejszy ich sukces.

⚫️Kulisy powstawania gier (wirtualny Geralt od kuchni).

⚫️Perypetie z pierwszymi komiksami polskimi. I z tymi amerykańskimi.

⚫️Opowieść o filmie i serialu Marka Brodzkiego, czyli wielkie marzenia i zderzenie z realiami.

⚫️Rosyjską rock opera, polski musical, planszówki, karcianki i… pornoparodia.

⚫️Analizę serialu platformy NETFLIX i międzynarodowego sukcesu łowcy potworów.
⚫️Skany okładek z różnych wydań na świecie, prace Bogusława Polcha, kadry z komiksów, gier oraz pierwsze wizerunki Geralta z Rivii z lat 80 i 90 XX wieku!

CZYTAJ TEŻ: Czarna Wdowa – premiera odwołana?

Trzeba przyznać, że będzie to prawdziwa gratka dla fanów postaci Wiedźmina zarówno książkowego, tego z gier, z serialu i komiksów. Wszystko znajdziemy w jednym miejscu, a po przeczytaniu już żadnej dyskusji o Wiedźminie nie przegramy.