WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin i Cyberpunk – oto przyszłość CD Projekt Red

CD Projekt Red nie jest najbardziej przejrzystym studiem pod kątem swoich strategii i planów, choć od czasu do czasu dostajemy tego właśnie typu paczki wiedzy prosto z regularnych spotkań z inwestorami. Podczas tego ostatniego, w którym spółka może pochwalić się nieoczekiwanym wręcz, bo 26% wzrostem w dochodach ujawniono, że CD Projekt Red opiera swoją przyszłość na dwóch markach – Wiedźmin i Cyberpunk. 

Czytaj też: Płynność Control jest tak beznadziejna, że warto poczekać na nextgeny

Obecnie w portfolio CD Projekt Red nie ma żadnego IP, które wyszło od deweloperów. Do tej pory dostawaliśmy tylko projekty na podstawie marki Wiedźmin, a wkrótce dostaniemy i coś w świecie Cyberpunka. Wiecie co jest jednak w tym najlepsze albo najgorsze, jeśli kręcicie nosem na obie franczyzy? To, że studio tylko na nich będzie opierało swoje najbliższe lata.

Cyberpunk 2077 z mniejszą mapą w porównaniu do Wiedźmina 3

Model podwójnej marki pozwoli firmie pracować nad kilkoma projektami jednocześnie, wykorzystując wspólną wiedzę zespołów do dalszego usprawnienia rozwoju każdego kolejnego.

Ta migracja w kierunku modelu podwójnej franczyzy, wspieranego przez kilka niezależnych linii produktów, pozwala również na optymalizację działalności produkcyjnej i finansowej, zmniejsza istotne czynniki ryzyka i ułatwia pracownikom spółki szukanie profesjonalnej realizacji.

Dla nas oznacza to tyle, że Cyberpunk 2077 jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jaką szykuje dla nas CD Projekt Red. W przyszłości możemy być pewni premiery kolejnych gier w obu uniwersach, co chyba nie powinno nas negatywnie nastrajać.

Czytaj też: Games With Gold Wrzesień 2019 – Microsoft się nie stara, bo ma GamePassa

Źródło: VG247