Reklama
aplikuj.pl

Takiej gitary jeszcze nie widzieliście. Hydra to dwie gitary, bas i harfa w jednym

Takiej gitary jeszcze nie widzieliście, gitara, wielogitarowa gitara, Hydra to dwie gitary, bas i harfa w jednym

Wielokrotnie nagradzany gitarzysta Steve’a Vai’a otrzyma nie lada arcydzieło od firmy Ibanez Guitars, która realizowała projekt Hydra, łączący dwie gitary, bas i harfę w jedno. Wbrew pozorom, jest to rzeczywisty instrument, a nie gra dla supporta/barda w grze MMORPG.

Wielogitarowa gitara Hydra łączy cztery instrumenty w jeden

Steampunkowy instrument Hydra został zamówiony przez wielokrotnie nagradzanego gitarzysty Steve’a Vai’a. Chociaż tego typu „wielogitarowe gitary” nie są niczym nowym, to i tak pierwszy rzut oka na ten dokładnie projekt zdradza, że nie jest to coś „byle jakiego”. Jednak nie tylko pod kątem wyglądu, który ma być „uwodzący” i wręcz „usmokowodzący”.

Czytaj też: Trzeci lot Stratolaunch przybliżył tego giganta do kolejnego kamienia milowego

Po pięciu latach prac nad gitarą Hydra udało się połączyć w niej 7- i 12-strunową gitarę, 4-strunowy bas i 13-strunową harfę symfoniczną. Takie 4w1 jest uzupełniane mieszanką przetworników single-coil, systemem MIDI i przede wszystkim steampunkowym designem. Na niego składa się… tak naprawdę wszystko na czele z trzema lampami próżniowymi, wskaźnikiem wysterowania, podświetlanymi przyciskami i stylizowanymi pokrętłami, suwakami i przełącznikami, trybikami, śrubami, postarzanymi metalowymi płytkami, odsłoniętymi kablami i przewodami.