Reklama

Aktualizacja Windows 10 usunie Adobe Flash Player

Adobe Flash, Flash, wsparcie Flash, wtyczka Flash, usunięcie Flash

Wraz z końcem 2020 roku nadszedł koniec Adobe Flash Player i choć program sam informował, by go odinstalować, to niektórzy tego nie zrobili. Z pomocą przyjdzie sam Windows 10, który w najnowszej aktualizacji sam Flash Playera usunie.

Windows 10 sam usunie Adobe Flash Player

Kiedyś Adobe Flash Player był rewolucją technologiczną, ale teraz jest już nie tylko przestarzały, ale również niebezpieczny. Dlatego wraz z końcem 2020 roku nadszedł też koniec programu. Jeśli jeszcze go nie odinstalowaliście to specjalna łatka z katalogu aktualizacji Windowsa 10 sama usunie Adobe Flash Player. Wystarczy, że ją pobierzecie i zainstalujecie.

W komunikacie możemy przeczytać:

Wydaliśmy tę aktualizację jeszcze przed zakończeniem wsparcia dla technologii Flash po to, aby pomóc konsumentom zweryfikować ewentualne skutki, jakie mogą wystąpić w wyniku usunięcia programu Adobe Flash Player

Czytaj też: Ten komunikator zbiera najwięcej danych o użytkownikach
Czytaj też: Microsoft One Outlook połączy Pocztę, Kalendarz i Outlook
Czytaj też: Synchronizacja historii i otwartych kart w Microsoft Edge

Należy pamiętać, że łatka nie odinstaluje aplikacji, która została zainstalowana ręcznie. Oczywiście można pozbyć się Flash Playera samemu wchodząc w opcje „Dodaj lub usuń programy” na komputerze. Tam szukamy Adobe Flash Player i klikamy „Odinstaluj„.