WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 wkrótce pozwoli podejrzeć FPS w grach

Microsoft ogłosił, że w ramach aktualizacji October 2019 do funkcji Xbox Game Bar zostanie dodana nowinka, która powinna spodobać się wszystkim graczom. Mowa o wbudowanym liczniku FPS, czyli klatek na sekundę w grach.

Jest to o tyle ważne, że wyświetlanie FPS w grach zawsze wiąże się z ustawieniem – czy to opcji w samych ustawieniach gry, czy oprogramowania. Z jednej strony Steam już oferuje taki licznik od wielu lat, ale z drugiej… przecież nie tylko Steamem rynek gier żyje. Po stosownej aktualizacji, którą można wymusić w sklepie Microsoftu, zaktualizowany pasek Xbox wyświetli licznik FPS po naciśnięciu klawisza Windowsa i G.

Sama aktualizacja pojawi się w sekcji „Wydajność” nakładki wraz z dodatkowymi opcjami sprawdzania użycia procesora, karty graficznej i pamięci RAM. Liczba klatek na sekundę z ostatnich 60 sekund pojawi się również w formie wykresu, dzięki czemu łatwiej będzie zobaczyć, jak zmienia się wydajność gry. W celu dalszego dostosowania można ustawić wygląd nakładki i w tym jej przezroczystość.

ŹRÓDŁO: Digital Trends