Reklama
aplikuj.pl

Windows 11 zwiększy poziom bezpieczeństwa. Znamy nowe, nadchodzące funkcje

Windows 11 zwiększy poziom bezpieczeństwa, Windows 11

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Microsoftu, jeśli idzie o najnowszy system operacyjny Windows. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych ruchach firmy w tę stronę, bo właśnie potwierdzono jak ogólnodostępny Windows 11 zwiększy poziom bezpieczeństwa w jeszcze większym stopniu.

Funkcje dostępne już dla Insiderów trafią do ogólnej dystrybucji i tak oto Windows 11 zwiększy poziom bezpieczeństwa

Microsoft w ogłoszeniu wyjawił, że systemy PC będą coraz szerzej wykorzystywały układ zabezpieczający Microsoft Pluton, który to zapewnia zaawansowane zabezpieczenia na poziomie sprzętowym. Potwierdzono też, że Pluton będzie jedynym procesorem, który będzie ulepszany i aktualizowany poprzez Windows Update.

W nowej dystrybucji Windows 11 funkcja Hypervisor-protected Code Integrity (HVCI) będzie domyślnie włączona dla większej liczby urządzeń z systemem Windows 11, co pozwoli w większym stopniu chronić maszyny przed zainfekowanymi i złośliwymi sterownikami. Microsoft będzie również dostarczał Smart App Control z nowymi urządzeniami z systemem Windows 11, a obecni właściciele sprzętów do jej wykorzystania będą musieli przeprowadzić całkowitą reinstalację systemu.

Czytaj też: Bethesda ujawniła pierwszego towarzysza w Starfield! Poznajcie Vasco!

Użytkowników Windows 11 w większym stopniu zabezpieczy też działająca w tle usługa Defender SmartScreen, czy funkcja Credential Guard, a jego zaszyfrowane dane osobowe będą wymagały uwierzytelnienia z pomocą Windows Hello for Business. Jesteśmy jednak pewni, że to dopiero początek tego, jak finalnie Microsoft zabezpieczy Windowsa 11.