Reklama

Nieoczekiwane piękno zaklęte wewnątrz Mercedesa EQS

Mercedes EQA, Mercedes EQS, zwiastun Mercedesa

Produkcja Mercedesa EQS ma się rozpocząć w pierwszej połowie tego roku w Factory 56 w Niemczech, gdzie montowana jest również nowa Klasa S, ale zanim to nastąpi, firma ma nam coś do powiedzenia.

Wewnątrz Mercedesa EQS kryje się piękno

Najnowszy materiał na temat Mercedesa EQS sprowadza się do ponad 5-minutowego materiału w języku niemieckim (YouTube może wygenerować napisy), w którym to wystąpiły trzy osoby z firmy. Te opowiedziały nam o tym, co dokładnie sprawia, że wnętrze Mercedesa EQS jest takie wyjątkowe na czele z futurystycznym sznytem, projektem kabiny i wyjątkowej deski rozdzielczej.

Tym razem otrzymaliśmy rozbudowane nagranie, pokazujące kabinę Mercedesa EQS i to, co w nim najważniejsze, czyli wielki, zakrzywiony ekran Hyperscreen z najnowocześniejszym systemem MBUX. Warto zaznaczyć, że ten ekran nie będzie standardem dla EQS, a dodatkowo płatnym luksusem… i nic dziwnego.

O Hyperscreen pisaliśmy już wcześniej. Będzie on wielką deską rozdzielczą, rozciągając się na całą jej szerokość rzędu 142 cm. W wielkiej tafli szkła dostrzegamy trzy wyświetlacza i dwa futurystyczne, okrągłe wyloty powietrza, sprawiające wrażenie, jakby się unosiły.

Ten pierwszy od lewej będzie oczywiście wyświetlał zestaw wskaźników, największy środkowy stanie się centralnym punktem interakcji z samochodem, a ten przed pasażerem będzie zapewniał mu rozrywkę. Chyba że będziemy jechać bez niego – wtedy ekran będzie tylko ozdobą. Nie zabraknie też wsparcia sztucznej inteligencji.