Reklama
aplikuj.pl

Mercedes Hyperscreen na zwiastunie. Ten ekran zdominuje każde wnętrze

Mercedes Hyperscreen na zwiastunie, Mercedes Hyperscreen, zwiastun Mercedes Hyperscreen, Hyperscreen Mercedesa, MBUX Hyperscreen

Mercedes Hyperscreen będzie nowym wymiarem samochodowego ekranu, który po raz pierwszy zadebiutuje w elektrycznym sedanie EQS. Dziś otrzymaliśmy jego zwiastun.

Zwiastun Mercedes Hyperscreen

Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen to system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji niemieckiej marki, który zostanie ujawniony już 7 stycznia podczas cyfrowej wersji targów Consumer Electronics Show w 2021 roku. Firma nie ujawnia na jego temat zbyt wiele, ale twierdzi, że oprogramowanie Hyperscreen zawiera teraz sztuczną inteligencję do obsługi systemów informacyjno-rozrywkowych, klimatyzacji i szeregu funkcji pojazdu.

Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu
Czytaj też: eSprinter Mercedesa nowej generacji zyska wszechstronność z nową platformą

Na samą nazwę ekran Hyperscreen ewidentnie sobie zasłużył, ponieważ najpewniej przyjmie zakrzywioną formę, zajmującą całą szerokość deski rozdzielczej. Pasażer z przodu będzie miał do niego pełny dostęp, a Mercedes twierdzi, że „cyfrowe wrażenia są tak samo emocjonalne, jak intuicyjne i łatwe”.

Czytaj też: Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi
Czytaj też:
Nowe zdjęcia ujawniają dach Mercedesa SL 2022

Z tego co wiemy, MBUX Hyperscreen trafi oficjalnie na rynek dopiero pod koniec 2021 roku, jako że ma zadebiutować razem z elektrycznym sedanem EQS. Musimy więc czekać, bo sam zwiastun nie mówi nam za wiele, ale Hyperscreen to zdecydowanie kolejny krok Mercedesa do walki z konkurencją, stawiającą na coraz bardziej zaawansowane systemy infotainment.