Reklama
aplikuj.pl

World of Volvo, czyli plan innowacyjnej placówki Volvo dla odwiedzających

World of Volvo, plan innowacyjnej placówki Volvo

Poznaliśmy szczegóły nowej innowacyjnej placówki Volvo w postaci World of Volvo, która zostanie wbudowana w Szwecji na bazie projektu przygotowanego przez Henning Larsen Architects. Wedle planów jej budowa zakończy się pod koniec 2023 roku, a pierwsi zwiedzający będą mogli do niej zawitać już w 2024 roku.

Tak będzie wyglądać wyjątkowa placówka szwedzkiego producenta słynącego z bezpieczeństwa. Spójrzcie na World of Volvo

World of Volvo będzie miał formę trzech struktur przypominających pnie drzew osadzonych w gęsto zagospodarowanej działce o łącznej powierzchni 22000 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim główna ekspozycja przedstawiająca historię Grupy Volvo i Volvo Cars, a także kolekcja nieskazitelnych klasycznych samochodów, powierzchnie wystawowe, bar, restauracja, centrum konferencyjne i miejsce do pracy.

Drewniane struktury przypominające pnie drzew, które będą stanowić główną bryłę budynku, zostaną otoczone zakrzywioną, przeszkloną fasadą. To zapewni maksymalną ilość światła dziennego we wnętrzu i zapewni ścisłe połączenie z okolicznym krajobrazem, co ułatwi firmie spełnić normę LEED Gold dla budynków ekologicznych.

Czytaj też: HUD LiteWave od BAE Systems ma odmienić pracę każdego pilota

World of Volvo zostanie zbudowany głównie z profili z drewna klejonego warstwowo, które zostaną połączone metalowymi łącznikami, a do wykonania płyt podłogowych zostanie użyte drewno klejone krzyżowo. Projekt jest już w trakcie realizacji, a pierwsza aż 35-metrowa belka została już zamontowana.