Reklama
aplikuj.pl

Jak na kierowce wpływa podróż z psem?

kierowca pies, pies w samochodzie, jazda z psem, wpływ psa na kierowcę,

Kwestia transportowania naszych czworonożnych przyjaciół w samochodach jest często dyskusyjna pod kątem prawnym, ale im więcej takich podróży, tym lepiej.

Nowe badania firmy SEAT wykazały, że psy znajdujące się w samochodzie mają pozytywny wpływ na kierowców. Pomagają one zmniejszyć stres za kierownicą i skłaniają do bezpieczniejszej jazdy, jak wykazały statystyki oddziału hiszpańskiej firmy w Wielkiej Brytanii.

Badanie wykazało (via Motor1), że ponad połowa ankietowanych kierowców będących właścicielami psów (54%) stwierdziła, że ​​jeżdżą ze swoim zwierzakiem w samochodzie z większą ostrożnością. Ma to miejsce zwłaszcza szczególnie wśród młodszych kierowców, bo dotyczy aż 69% z nich i maleje z wiekiem. 70% kierowców w Londynie stwierdziło z kolei, że dzięki psiakowi byliby bardziej ostrożni za kierownicą.

Co więcej, posiadanie psa w samochodzie miało dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia poziomu stresu kierowcy. Ponadto 35% ankietowanych uważa, że czuje się spokojniej, gdy jego pies jest w samochodzie.

Czytaj też: Gwarancja Lexusa UX 300e na akumulator powinna Was uspokoić

Nie jest to w żadnym stopniu dziwne, czy przypadkowe. Sami zapewne możecie odpowiedzieć pozytywnie na pytanie – porzucając młodzieńcze popisy – nie prowadzicie spokojnej i bezpieczniej, kiedy jedziecie z kimś dla Was ważnym. W przypadku ukochanego zwierzaka nasila się to, bo jak moglibyście zaryzykować skrzywdzeniem tak bezbronnej istoty?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News