WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wrażenia amatora za kółkiem Porsche 962

Hej, mieliście może okazję wsiąść za kółko Porsche 962, a na dodatek przejechać się nim po torze? No cóż, nie wielu było takich szczęśliwców, ale do nich zalicza się Bill Hawe, który w swoim amatorskim świetle opowiedział o swoich wrażeniach za kółkiem Porsche 962 na najnowszym filmie kanału Goodwood Road & Racing na YouTube. 

Czytaj też: Jeden z najrzadszych samochodów Porsche trafi wkrótce na aukcje

Profesjonalni kierowcy zapewne tracą z czasem czystą frajdę z przygód na torze, ponieważ skupiają się na tym, co muszą poprawić i na samym celu, jaki muszą osiągnąć. Rutyna i przyzwyczajenie robi też swoje, więc o uczuciu za kółkiem często nie wiedzą za wiele. Dlatego cenna jest opowieść kogoś, dla kogoś jazda to po prostu zabawa, a nie sposób na życie.

Wspomniany kanał miał okazję porozmawiać z Billem Hawe’em, właścicielem i kierowcą Porsche 962 od IMSA. Wiemy to m.in. z ogromnego otworu na chłodnicę międzystopniową nad silnikiem oraz wnęce w komorze silnika, która ujawnia pojedynczą turbosprężarkę. Yeap, to po prostu musi być samochód organizacji IMSA. Hawe nie jeździ profesjonalnie samochodami, dlatego jego wrażenia z jazdy są interesujące.

Czytaj też: Ten kierowca Mazdy MX-5 wyprzedził 17 rywali na pierwszym okrążeniu

Źródło: Road and Track