Reklama
aplikuj.pl

Wrażenia z użytkowania LiL Solid 2.0

LiL Solid 2.0 wrażenia

LiL Solid 2.0 to urządzenie służące do podgrzewania tytoniu. Ma być ono proste w użytkowaniu oraz tani, co ma przekonać sporą ilość osób. Czy rzeczywiście spełnia ono swoje zadanie?

Deklaracje producenta i specyfikacja

W zestawie otrzymujemy ładowarkę, instrukcję oraz urządzenie do czyszczenia. Ponieważ jest to budżetowy model to nie ma żadnych wkładów – te musicie osobno dokupić.

LiL Solid 2.0 dostępny jest w dwóch wersjach – szarej i niebieskiej. Urządzenie podgrzewa tytoń od środka przy pomocy igły grzewczej i od zewnątrz poprzez indukcję, czyli kilka pierścieni nagrzewających się do różnych temperatur. To sprawia, że nie powstaje tu dym i nie ma problemów z zapachem czy popiołem. Czyli macie taki sam efekt co np. przy IQOSach. Według wielu niezależnych badań naukowych taka forma dostarczania nikotyny do organizmu – choć ciągle jest szkodliwa – może jednak szkodzić palaczowi w dużo mniejszym stopniu niż palenie papierosów.

Urządzenie ma być jednym z najprostszych na rynku. Jest ono jednoczęściowe i do czyszczenia wystarczy zdjąć nasadkę i wykorzystać dołączone akcesorium. LiL Solid 2.0 waży zaledwie 99 g, więc jest dosyć lekki. Ma on także wbudowany przycisk aktywujący oraz wyświetlacz LED. Ten informuje nas o poziomie baterii czy o zbliżającym się końcu zaciągania się. Wtedy też wibruje.

Przypominam, że LiL Solid 2.0 nadal dostarcza nikotynę, która jest uzależniająca, więc to nie jest tak, że nie zostawia śladu na Waszym zdrowiu! Pamiętajcie, że najlepsze dla Waszego zdrowia będzie po prostu rzucenie nałogu! To urządzenie może TYLKO ograniczyć jego szkodliwe skutki, ale od nałogu Was nie uwolni. Najlepiej jest więc całkowicie rzucić palenie, bo tylko to w pełni ochroni Wasze zdrowie.

Producent deklaruje, że można podgrzewać trzy wkłady jeden po drugim, a jedno naładowanie ma wystarczyć aż do 25 wkładów. Jeden z nich możecie palić do 5 minut lub 14 zaciągnięć. urządzenie wibruje na 30 sekund przed zakończeniem podgrzewania lub kiedy do końca zostały 3 zaciągnięcia. Sam czas ładowania ma wynosić ok. 2 godzin.

Jak działa w praktyce?

Zacznijmy od samego zaciągania się. Wystarczy otworzyć wieczko, włożyć wkład, nacisnąć przycisk i poczekać na wibracje. Potem można już korzystać z urządzenia. Jest to naprawdę proste, niewymagające myślenia i generalnie łatwiej takiego procesu nie da się już zaprojektować. Podczas użytkowania nie napotkałem na żadne problemy z tym związane. Urządzenie jest też jednoczęściowe, więc jedyne o co musicie się martwić to pozostały poziom baterii.

LiL Solid 2.0 rzeczywiście pozwala na wypalenie trzech wkładów pod rząd, co na imprezach może okazać się niezastąpione. Jedno naładowanie spokojnie pozwoliło mi na skończenie paczki, co całkowicie powinno wystarczyć. Ładowanie rzeczywiście trwa ok. 2 godzin, więc tutaj nie mam również żadnych uwag. Podczas tego procesu dioda miga i wystarczy poczekać aż zgaśnie – wtedy wiemy, że urządzenie jest w pełni naładowane. Diody również świecą się na inny kolor, co pokazuje poziom naładowanie i pozwala się w czasie ogarnąć – podłączyć urządzenie do ładowarki.

Samo czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy zdjąć nasadkę i użyć dołączonego akcesorium. Pozwala ono na dokładne i szybkie wyczyszczenie i tutaj również nie widzę żadnych problemów. LiL Solid 2.0 jest zaprojektowany tak, aby było to lekkie i poręczne urządzenie. Bardzo przyjemnie trzyma je się w rękach, a niska waga sprawia, że nie poczujecie jego podczas np. trzymania w kieszeni.

LiL Solid 2.0 nie ma jedno zbytnio możliwości personalizacji. Tak naprawdę możecie dokupić tylko zasilacz (jeśli zgubicie), nasadkę i nakładkę w dwóch kolorach. To jest jedna z większych różnic w stosunku do IQOS, gdzie producent określa możliwość personalizacji na ponad 500 opcji. Natomiast jak na budżetowe urządzenie tak naprawdę niczego więcej tutaj nie potrzeba.

Podsumowanie

LiL Solid 2.0 w oficjalnym sklepie kosztuje zaledwie 49 zł. Cena jest więc naprawdę niska i zdecydowanie warto wziąć urządzenie pod uwagę. Pozwala ono na podgrzewanie tytoniu, jest bardzo proste w użytkowaniu, czyszczeniu czy wygodne w trzymaniu. Podczas użytkowania nie natknąłem się na żadne problemy, a całość spełnia deklaracje producenta. Jeśli więc szukacie taniej alternatywy dla papierosów to zdecydowanie warto dać szansę omawianemu sprzętowi.