WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wreckfest na konsole z datą premiery – następca FlatOuta powraca

Wreckfest na konsole w końcu z datą premiery! Kiedy zagramy w następcę FlatOuta?

W 2004 roku Bugbear Entertainment wydało na świat grę FlatOut. Tytuł umożliwiał nam ściganie się wraz z innymi oraz walkę pojazdami na arenach. Nie było tutaj jednak żadnych wymyślnych power-upów, a czysta fizyka. To ona decydowała czy jeszcze jesteśmy w stanie jechać czy też nie. Model zniszczeń do dziś robi wrażenie, ale seria przez lata podupadła.

Czytaj też: Diablo na Nintendo Switch – rewelacyjny port kultowego tytułu

FlatOutem zajęły się inne firmy i nawet jeśli ostatnia, czwarta odsłona już zdaje się wchodzić na właściwe tory, a do tego przywraca legendarne minigry, w których po wyrzuceniu naszego kierowcy przez przednią szybę robimy nim kaczki na wodzie lub skaczemy w dal, to i tak nie jest ona tak dobra jak początkowe gry. Bugbear jednak kilka lat temu rozpoczęło nowy, podobny projekt z nowym wydawcą.

Początkowo samodzielnie starano się wydać Wreckfest w formie wczesnego dostępu, ale jej rozwój trwał latami. Pomoc THQ Nordic umożliwiła skończenie gry i wydanie jej na PC i konsolach. PC otrzymało grę 14 czerwca 2018 roku. Konsolowcy mieli ją dostać trochę później. Premierę jednak opóźniano, aż w końcu przyznano się, że przez słabą moc konsol, grę trzeba będzie dopracować.

W końcu jednak mamy datę premiery Wreckfest na PlayStation 4 i Xboksa One. Gra zadebiutuje 27 sierpnia 2019 roku i będzie zawierała sporo nowych dodatkowych (pecetowcy dostaną je w ramach aktualizacji). Autorzy zapowiadają trzy nowe trasy oraz jedną arenę derby. Do tego trzy szalone wyzwania oraz masę poprawek i kolejnych wyścigów w karierze. Pojawią się również dodatkowe malowania, możliwość ustawienia godziny podczas wyścigu oraz wiele więcej.

Czytaj też: Wysyp nowych informacji na temat GTA VI

Źródło: gematsu.com