WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wsparcie modyfikacji nadchodzi do gier na Microsoft Store

Microsoft Store ewidentnie się rozwija i po tym, jak na PC otrzymał ostatnio lepszą aplikację powiązanej z nim aplikacji Xbox, teraz możemy liczyć na rychłe wsparcie modów w tym sklepie. 

Czytaj też: Sprzedaż Monster Hunter World popchnęła Capcom do rozdawnictwa

Użytkownik Pycorax na Reddicie znalazł nowy folder od czasu ostatniej aktualizacji systemu Windows o nazwie „ModdableWindowsApps” w folderze „Program Files”. To znalazło się tam nie bez powodu, bo wkrótce deweloperzy będą mogli z niego korzystać w kwestii dodania wsparcia modyfikacji do swojej gry, choć będą mogli również określić folder niestandardowy specyficzny dla ich aplikacji.

Chociaż „ten element jest obecnie przeznaczony do użytku tylko przez niektóre typy pulpitów gier na PC, które są publikowane przez Microsoft i partnerów”, wkrótce ten dodatek do sklepu zostanie znacznie bardziej rozwinięty. Microsoft odpowiedział serwisowi PCGamer, że „gry dostępne z Xbox Game Pass na PC mają wsparcie modowe, o ile deweloper włączył je do swojej gry”, ale nie przedstawił oczywiście szczegółów, jak to modowanie ma działać. Wygląda jednak na to, że zaczęto z tym eksperymentować… i dobrze, bo Steam Workshop udowodnił, że mody w grach mogą zrobić cuda.

Czytaj też: Jeszcze piękniejszy Wiedźmin 3 w aktualizacji kultowej modyfikacji

Źródło: PCGamer