Reklama

W historii przeglądania Google Chrome znajdziemy… wspomnienia?!

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Wygląda na to, że Google chce iść w ślady Facebooka czy Instagrama i w historii przeglądanych stron Google Chrome zafundować nam wspomnienia.

Wspomnienia w Google Chrome

Historia w przeglądarce to bardzo przydatna rzecz. Możemy znaleźć wcześniej odwiedzane strony, na których widzieliśmy coś przydatnego lub ciekawego. Zamiast znów przeszukiwać sieć wystarczy zajrzeć do historii i przejść na odpowiednią datę. I to chyba tyle, bo w sumie niczego więcej od historii nie oczekujemy.

Czytaj też: Odchodząc z serwisu Facebook nie zapomnij zabrać notatek i postów

A jednak, Google wydaje się, że potrzeba nam czegoś jeszcze – Wspomnień. W Chrome Canary znaleziono funkcję pod właśnie takim tytułem, która ma ułatwić szybkie znajdowanie odwiedzonych wcześniej stron. Ma ona wyświetlać na górze kilka stron, na które wcześniej zaglądaliśmy, a które algorytmy Google uznały, że mogą być dla nas szczególnie interesujące.

Zobaczcie jak to wygląda.

I w ten sposób ta funkcja wydaje się bardzo przydatna, bo historia nie zlewa i jest bardziej przejrzysta. Jednak nadal pozostaje pytanie, po co właściwie coś takiego robić? I czy Google nie będzie chciało pójść krok dalej i dodać „przyjemnych wspomnień sprzed miesięcy”. Oczywiście, nadal też nie wiadomo, czy funkcja trafi ostatecznie do stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome.