Reklama
aplikuj.pl

Jak ominąć wysokie ceny paliw? Wymienić diesla na zużyty olej

Jak ominąć wysokie ceny paliw, diesla na zużyty olej

Na kanale Rich Rebuilds na YouTube pojawił się niedawno materiał, w którym walka z wysokimi cenami benzyny weszła na zupełnie nowy poziom. Twórca postanowił bowiem spróbować zasilić swojego Hummera nie tradycyjnym dieslem, a zużytym olejem.

Zużyty olej jako zamiennik diesla? Najwyraźniej ma to sens, ale nie wiemy, co powiedzą na to instytucje ekologiczne

Jak postanowił, tak też zrobił i swoją przygodę rozpoczął od kupienia aparatury do przerabiania zużytego oleju z tradycyjnych restauracji, która zależnie od zaawansowana może kosztować od 100 do 1000 dolarów. Następnie udał się do restauracji, w której udzielono mu pozwolenia na zabranie zużytego oleju.

Czytaj też: YouTube pracuje nad jeszcze większą kontrolą nad komentarzami. Będzie mniej spamu pod filmami?

Ten oczywiście nie trafił bezpośrednio do układu paliwowego, bo najpierw musiał zostać odpowiednio zrafinowany. Jak? Z wykorzystaniem wielokrotnego wykorzystania kuchenki kempingowej, lejków i filtrów. Taki przygotowany „olej napędowy” z oleju gastronomicznego trafił następnie do baku terenówki i choć ta rzeczywiście odpaliła, to zbyt długo nie pojeździła. Dlatego YouTube postanowił zawiesić projekt i wrócić do niego wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz podniesie się.