Reklama
aplikuj.pl

Wyciek Need for Speed niepokoi fanów. Fatalne wybory twórców

need for speed

Nowy Need for Speed bez przerwy wycieka. Problem jednak w tym, że gra już teraz mierzy się z negatywnymi opiniami fanów. Twórcy albo nas zaskoczą jakością albo jeszcze bardziej pogrążą legendarną markę.

Need for Speed 2022?

Wciąż informatorzy utrzymują, iż nowy Need for Speed zadebiutuje jeszcze w tym roku. Dziwi to graczy, którzy zwracają uwagę, że przecież do końca roku nie zostało już tak dużo czasu, a o grze oficjalnie nic nie wiadomo. Co innego wiemy za to z przecieków. Jeszcze w kwietniu informowaliśmy, że Nowy Need for Speed łączy realizm z anime.

Informacje o grze znów wyciekają i niepokoją fanów marki. Jednym z wycieków jest krótki klip wideo z testów gry, na którym widzimy nieudaną akrobację samochodu.

Czytaj też: Sierpniowa aktualizacja Gran Turismo 7 dodaje zabytkową Formułę 1

Już wcześniej słyszeliśmy, że w grze pojawią się „efekty graficzne przypominające anime”, ale to co widzimy na nagraniu prezentuję się po prostu bardzo źle.

Co w nowym Need for Speed?

To jednak nie jedyne co niepokoi fanów, którzy już wieszczą porażkę na miarę Battlefield 2042 czy Saints Row (2022). Okazuje się bowiem, że w grze nie będzie wyścigów typu drag. Zabraknie również drifów! Do serii powróci za to tryb Speedcross.

Graczom już teraz nie podoba się to, że system ulepszeń samochodów ma być uproszczony. Poziom pojazdu będzie przypominał kategorie znane z Forzy (B, A, S), a do liczb dotyczących osiągów pojazdów trzeba się dokopywać.

Jeśli chodzi o tło fabularne – nowy Need for Speed ma być bardzo inkluzywny. Twórcy chcą, aby NFS szedł w tym kierunku i przedstawiał reprezentacje różnych kultur, nie zapominając o silnych kobiecych postaciach, latynoskich utworach itd.

Czytaj też: Spełniacie wymagania Skull and Bones? Gra zaoferuje więcej na PC

Popremierowe wsparcie tytułu będzie zależało od tego, jakie będą recenzje gry i jej sprzedaż. Jeśli gra się sprzeda, a recenzenci polecą tytuł, to gra przez rok powinna otrzymywać nową zawartość. Na start gra ma mieć podobną ilość contentu jak Need for Speed Heat.

Co ciekawe, nad grą pracuje Criterion, ale też osoby, który tworzyły zespół Ghost, któremu… odebrano tę markę. Bardzo mnie to niepokoi, ponieważ osobiście uważam ich odsłony za jedne z najgorszych w historii. Pozostała połowa zespołu ma być zupełnie nową ekipą.

Jakie jest cel EA? Need for Speed ma trafić do młodych graczy, którzy mają przekonać się do serii, ale jednocześnie nikt nie chce zapominać o starszych fanach, którzy grają od lat. Deweloperzy spodziewają się, że starsi gracze kupią tytuł. Cóż, jak zrobicie nowoczesną wersję tego, co robił zespół Black Box od Undergrounda do The Run to będziemy mogli rozmawiać…