WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wyciek zdradza ile mocy oferuje devkit PlayStation 5

Wyciek zdradza ile mocy oferuje devkit PlayStation 5

Devkit PlayStation 5 trafił już do wielu producentów. Czego się po nim spodziewać?

Sony wykonało ostatnio prawdziwie mistrzowski ruch. Japończycy wiedzieli, że wkrótce wszyscy będą wiedzieli wiele informacji o PlayStation 5 przez to, że sprzęt trafi do deweloperów niewspółpracujących ściśle z Sony. Wycieki były pewne.

Czytaj też: CEO Google wierzy w sukces Google Stadia – A Wy?

Dział PlayStation postanowił więc samemu dać się przepytać o to, co skrywa w sobie PlayStation 5. Otrzymaliśmy oficjalne informacje i wiemy już bardzo dużo. A co ze spodziewanymi wyciekami? Ano są, tak jak przewidziało to Sony. Czego dowiedzieliśmy się od jednego z informatorów?

Według informacji podanych na Twitterze – devkit PlayStation 5 ma moc niemalże 13 teraflopów. Dla porównania – PlayStation 4 ma moc 1,84 a PlayStation 4 Pro 4,2. Skok mocy jest zatem ogromny i powinniśmy nastawić się na pożegnanie z rozdzielczością FullHD. 4K wchodzi dla konsolowców z pełną mocą i, cytując autora usuniętego już wpisu, można tylko wyobrażać sobie jakie cuda przygotuje Naughty Dog, Sony Santa Monica, Guerilla czy Insomniac.

Co z innymi konsolami i usługami? Google Stadia już wiadomo, że będzie słabsza oferując moc w okolicach 10 teraflopów. Plotki mówią jednak, że najmocniejszy Xbox z serii Scarlett będzie jeszcze mocniejszy od PlayStation 5.

Czytaj też: Konsola Mad Box z problemami – możliwe, że sprzęt jednak nie powstanie

Źródło: wccftech.com