Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Wyciekła specyfikacja Lenovo Legion Y90

Lenovo Legion Y90 pozuje na oficjalnych materiałach

Lenovo Legion Y90 miał zadebiutować 1 stycznia. Tak się jednak nie stało, a nowa data premiery pozostaje nieznana. Tymczasem do sieci trafiają kolejne przecieki, które zdradzają nam większość specyfikacji tego modelu.

[Aktualizacja 25.01]

Najnowszy przeciek zdradza nam kolejne szczegóły specyfikacji Legion Y90, dając nam coraz większy wgląd w możliwości tego smartfona. Teraz dowiedzieliśmy się, że Lenovo zaoferuje w nim funkcję dynamicznego rozszerzenia pamięci RAM, co pozwoli na zwiększenie jej ilości z 18 do 22 GB.

Przeciek potwierdza też poprzednie doniesienia dotyczące wyświetlacza, ale precyzuje również kwestię fotograficzną. Z przodu ma znaleźć się aparat do selfie o rozdzielczości 44 Mpix, zaś z tyłu zostanie umieszczona jednostka główna 64 Mpix połączona z obiektywem ultraszerokokątnym 16 Mpix. Jest to więc taka sama konfiguracja jak w zeszłorocznym Legion 2 Pro. Wspomniano też o ulepszonym chłodzeniu i fizycznych klawiszach, których ma być teraz sześć.

Co zaoferuje nam Lenovo Legion Y90?

Firma drażni się z nami, od jakiegoś czasu publikując oficjalne zwiastuny, które oprócz drobnych szczegółów konstrukcji, nie zdradzają nam zbyt wiele. Na szczęście są jeszcze przecieki, które ujawniają to, czego Lenovo nie chce. Wiemy więc, że Legio Y90 będzie wyposażony w 6,92-calowym ekran E4 AMOLED o częstotliwości 144 Hz i częstotliwością próbkowania dotykowego 720 Hz. By zapewnić odpowiednią ilość energii dla tak dużego urządzenia, producent zadbał o większą baterię o pojemności 5500 mAh, obsługującą szybkie ładowanie 68 W.

Czytaj też: Xiaomi szykuje kolejny flagowiec i to z klapką

Plotki od samego początku wskazują, że Lenovo legion Y90 będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, wspierany najprawdopodobniej przez maksymalnie 18 GB pamięci RAM i 512 Gb pamięci wbudowanej. Na pokładzie ma znaleźć się podwójny silnik wibracyjny w osi X i dwusilnikowy system chłodzony powietrzem.