WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekło pierwsze domniemane zdjęcie laminatu karty AMD Navi

Azjatyckie fora są świetną kopalnią przecieków, wycieków i różnych tego typu akcji, jeśli chodzi o nadchodzące komponenty PC. Tym razem to z wątku na Baidu pochodzą trzy fotki, które podobno przedstawiają PCB, czyli laminat karty AMD Navi.

Czytaj też: AMD Navi zawitało w ramach wczesnego wsparcia do HWiNFO

Te karty graficzne AMD powinny zostać zaprezentowane już w czerwcu, ale na ich temat nadal nie wiemy zbyt wiele. Ten przeciek jest tak naprawdę pierwszym, na podstawie którego możemy co nieco wywnioskować, choć to ciągle będą jedynie plotki i spekulacje. Wszystko przez to, że zwyczajnie nie mamy pewności, czy to rzeczywiście laminat nadchodzącej karty Navi, czy może jakiś wymysł jednego z użytkowników.

Pewne jest jednak to, że na tym laminacie rdzeń graficzny zostanie połączony z ośmioma modułami GDDR6 na 256-bitowej magistrali. Oznacza to, że w kwestii pojemności możemy liczyć zarówno na 8 GB wersję, jak i 16 GB. Całość dopełnia rozbudowana sekcja zasilania, która czerpie moc z dwóch 8-pinowych wtyczek i uzdatnia ją w 8-fazowym VRM. Nie mamy nadal pojęcia, czy AMD postawi na nazewnictwo w stylu Radeona RX 600, RX 3080, czy może pójdzie w zupełnie inną stronę, decydując się na coś w stylu Radeon Navi XXX.

Czytaj też: Najnowsze plotki wspominają o premierze kart AMD Navi na targach E3 2019

Źródło: Baidu, Videocardz