WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wydajność GeForce RTX 2080 w testach 3DMark

O ile wcześniejsze przecieki o wydajności najnowszych kart Nvidii były obarczone niższym wynikiem związanym z brakiem odpowiednich sterowników, to ten dzisiejszy ukazuje już pełne możliwości jednego z modelu. Rzućcie okiem na wydajność GeForce RTX 2080 w testach 3DMark.

Chyba nie należeliście do tych, którzy bezgranicznie wierzyli w zapewnienia Nvidii co do wydajności kart GeForce RTX, co nie? Mam taką nadzieję, ponieważ to, co momentami przedstawiciele firmy wygadywali, przeczyło temu, co zostało powiedziane kilka dni wcześniej. Oczywiście wśród tego nie zabrakło również realnych i prawdopodobnych informacji oraz zapewnień. Jak jednak w rzeczywistości prezentuje się wydajność GeForce RTX 2080 w testach 3DMark?

Model GeForce RTX 2080 przetestowano zarówno w benchmarku Time Spy, jak i Fire Strike. Z powyższych liczb wynika jedno – nie będziemy mieć tutaj do czynienia z wydajnościowym skokiem, jaki wykonała Nvidia serią bazującą na architekturze Pascal, która zastąpiła GPU bazujące na drugiej generacji Maxwell. Mówimy bowiem nie o ponad 70% skoku wydajności, ponieważ powyższy wynik przewyższa ten osiągany przez GTX 1080 Ti o około 10%. To jednak nieprecyzyjna dana, ponieważ oba testy zostały zapewne przeprowadzone na podkręconych modelach.

Należy jednak pamiętać, że przebicie wydajności GTX 1080 Ti nadal jest całkiem dobrym wynikiem. Zwłaszcza że test nie uwzględniał potencjału drzemiącego w renderowaniu DLSS, a obecne na sprzęcie sterowniki (nadal objęte embargo) z pewnością zostaną jeszcze zoptymalizowane. Innymi słowy, musimy poczekać do 19.09, ponieważ to wtedy mają pojawić się pierwsze testy.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz