Wydajność kryptowalutowa GeForce RTX 3060 z blokadą

Nieoficjalnie ta karta “lata sobie” po aukcjach z drugiej ręki w absurdalnych cenach, a jedną z nich zgarnął niejaki CryptoLeo i pokazał, jak wygląda wydajność kryptowalutowa GeForce RTX 3060.

Wydajność kryptowalutowa GeForce RTX 3060

Ten test jest o tyle ważny, że dotyczy modelu, w którym NVIDIA postarała się po raz pierwszy w całej serii RTX 3000 o stosowne zablokowanie wydajności w pozyskiwaniu kryptowalut. Lepiej z kolei nie wchodzić w szczegóły tego, skąd ta karta wzięła się na rynku, ale jako że na filmie widać numer seryjny karty, NVIDIA może postarać się o namierzenie sklepu, który nie szanuje rynkowego embargo.

Czytaj też: AMD potwierdza problemy z USB na swoich płytach
Czytaj też: Nastolatki i gry cyfrowe – poradnik dla rodziców
Czytaj też: Jak wypada RTX 3060 w Ashes of the Singularity?

Test, wykonany bez sterowników specjalnie dla RTX 3060, wykazał, że ta karta graficzna ogranicza swoją wydajność w “kopaniu kryptowalut” tuż po rozpoczęciu zabawy z blockchainem, czyli związanego z nimi algorytmu. Karta wykazała spadek wydajności z początkowych 41,5 MH/s do 24-24 MH/s, a model GTX 1080 Ti (oznaczony wyżej, jako 2) trzymał swoją wydajność.

Czytaj też: Asgard wypuszcza pamięci DDR5 4800 MHz
Czytaj też: Zasilany sprzętem AMD handheld AYA Neo daje radę nawet z Cyberpunkiem 2077
Czytaj też:
AMD szykuje grafikę Instinct MI200. Ten flagowiec napędzi superkomputery

Innymi słowy, ten przykład pokazuje, że w grę rzeczywiście wchodzi blokada wydajności na poziomie BIOSu, a nie sterowników jako takich.