Reklama
aplikuj.pl

Nastolatki i gry cyfrowe – poradnik dla rodziców

Nastolatki i gry cyfrowe to nowy poradnik przygotowany przez resort cyfryzacji i NASK. To kompendium wiedzy dla rodziców, których dzieci grają w gry komputerowe.

Nastolatki i gry cyfrowe to pasmo zagrożeń

Na całe szczęście czasy łączenia nadmiernej agresji i gier komputerowych mamy już za sobą. Nie każdy miłośnik GTA to potencjalnych morderca i złodziej samochodów.

Dzisiaj jesteśmy bogatsi w wiedzę i miło zobaczyć, że instytucje takie jak resort cyfryzacji i NASK są w stanie przybliżyć je współczesnym rodzicom. Wśród nich możemy znaleźć kwestie związane ze zdrowiem psychicznym. Takimi jak uzależnienia, narażenie na hejt, czy agresywne treści. Nikt nie uważa, ze GTA to odpowiednia gra dla 8-latka.

Czytaj też: Koronawirus niszczy dzieciom wzrok – ale nie bezpośrednio

Mamy również aspekty finansowe. Związane z grami w modelu free-to-play, czy elementy hazardowe. Z doświadczenia w pracy z klientami operatorów komórkowych wiem, że to potrafi znacznie nadwyrężyć domowe budżety.

Czytaj też: Drukarki 3D mogą być niezwykle szkodliwe. Szczególnie narażone są dzieci

Poradnik w bardzo przystępnej formie

Nieco ponad 40-stronicowy poradnik jest napisany prostym językiem i tłumaczy zagadnienia w sposób, który powinny przyswoić nawet niekoniecznie technologiczne osoby.

Czytaj też: Ile Internetu zużywamy? Orange pokazuje, że stosunkowo niedużo

Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dzieci lubią sięgać po cyfrową rozrywkę, warto wiedzieć, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Poradnik jest dostępny do pobrania pod tym adresem.