Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowy keycap ASUSa, czyli karta graficzna na klawiaturę

Wyjątkowy keycap ASUSa, karta graficzna na klawiaturę

Wygląda na to, że ASUS chciał, żeby każdy mógł pozwolić sobie na nową kartę graficzną i tak powstała jej interesująca miniatura do montażu na klawiaturach mechanicznych. Co jednak najlepsze, wygląda na to, że ten wyjątkowy keycap ASUSa będzie dostępny do kupienia nawet w Europie.

Wyjątkowy keycap ASUSa inspirowany serią ROG Strix kupujecie w zminiaturyzowanym pudełku sugerującym kartę graficzną

Na ten moment ten wyjątkowy keycap ASUSa był dostępny wyłącznie w sklepie ZFrontier w cenie 399 juanów, czyli około… 250 złotych. Nie jest to więc tania zabawka, ale jest ku temu dobry powód – ten keycap do zwyczajnych zdecydowanie nie należy, zaliczając się do segmentu premium. Wykonano go ze stopu aluminium, a proces produkcji obejmował obróbkę CNC, anodowanie, polerowanie i nadanie całości efektu szczotkowanego aluminium.

Czytaj też: Radeon RX 7000 z GPU RDNA3. AMD zabrało głos w sprawie tych kart graficznych

Finalnie wykorzystano laser do wygrawerowania motywu Republic of Gamers, ale to nie koniec wyjątkowości. Ta nakładka na prawy shift (51x18x11 mm), która jest kompatybilna tylko i wyłącznie z przełącznikami z „krzyżykowym” trzpieniem posiada bowiem funkcjonujące wentylatory. Obejmuje to połączenie zminiaturyzowanych łopatek z łożyskiem, dzięki czemu możemy nimi obracać. Wielu uzna to, za niewystarczający powód do kupienia nakładki za 250 złotych i… zapewne będą mieli rację.