Wyjątkowy keycap ASUSa, czyli karta graficzna na klawiaturę

Wyjątkowy keycap ASUSa, karta graficzna na klawiaturę

Wygląda na to, że ASUS chciał, żeby każdy mógł pozwolić sobie na nową kartę graficzną i tak powstała jej interesująca miniatura do montażu na klawiaturach mechanicznych. Co jednak najlepsze, wygląda na to, że ten wyjątkowy keycap ASUSa będzie dostępny do kupienia nawet w Europie.

Wyjątkowy keycap ASUSa inspirowany serią ROG Strix kupujecie w zminiaturyzowanym pudełku sugerującym kartę graficzną

Na ten moment ten wyjątkowy keycap ASUSa był dostępny wyłącznie w sklepie ZFrontier w cenie 399 juanów, czyli około… 250 złotych. Nie jest to więc tania zabawka, ale jest ku temu dobry powód – ten keycap do zwyczajnych zdecydowanie nie należy, zaliczając się do segmentu premium. Wykonano go ze stopu aluminium, a proces produkcji obejmował obróbkę CNC, anodowanie, polerowanie i nadanie całości efektu szczotkowanego aluminium.

Czytaj też: Radeon RX 7000 z GPU RDNA3. AMD zabrało głos w sprawie tych kart graficznych

Finalnie wykorzystano laser do wygrawerowania motywu Republic of Gamers, ale to nie koniec wyjątkowości. Ta nakładka na prawy shift (51x18x11 mm), która jest kompatybilna tylko i wyłącznie z przełącznikami z “krzyżykowym” trzpieniem posiada bowiem funkcjonujące wentylatory. Obejmuje to połączenie zminiaturyzowanych łopatek z łożyskiem, dzięki czemu możemy nimi obracać. Wielu uzna to, za niewystarczający powód do kupienia nakładki za 250 złotych i… zapewne będą mieli rację.