Reklama
aplikuj.pl

Jeden z 21 modeli Lotus Esprit Turbo GC do kupienia

Lotus Esprit Turbo GC, Lotus Esprit, Lotus Turbo GC, Lotus Esprit Turbo GC sprzedaż, wyjątkowy Lotus

Limitowana edycja Lotus Esprit Turbo GC, uważana za istny „święty graal” wśród samochodów, jest obecnie do kupienia (via Motor1).

Wiemy, że Lotus Espirit Turbo GC powstał w nakładzie zaledwie 21 egzemplarzy, bo składał hołd 21 rocznicy produkcji Lotusa w fabryce Hethel. Ten konkretny model może i nie jest pierwszym, ani ostatnim, a dziesiątym z kolei wyprodukowanym, ale i tak jest wyjątkowy, będąc jednym z pięciu wykończonych dwukolorowym „Essex Blue”.

Samochód opuścił fabrykę 27 lutego 1987 roku, trafiając do firmy w Corby, z której trafił do prywatnej kolekcji w Portugalii na 14 lat, co pomogło mu utrzymać nienaganny stan i niski przebieg, zanim wrócił do Wielkiej Brytanii w 2018 roku.

Po powrocie do Wielkiej Brytanii Lotus trafił do rąk kolekcjonera, który włożył w niego 10000 funtów, aby przybrał dawny blask. Dlatego właśnie samochód jest w doskonałym stanie z niemal perfekcyjnym lakierem, a oryginalne wnętrze pozostało nienaruszone. Na liczniku widnieje z kolei zaledwie 87870 km.

Czytaj też: Czyżby Volkswagen miał wielkie plany z modelem T-Roc?

Oczekuje się, że ten Lotus Espirit Turbo GC sprzeda się w cenie od 40000 do 50000 GBP funtów na kończącej się 13 kwietnia aukcji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News