Reklama
aplikuj.pl

Który SUV okaże się holowniczym mistrzem?

pojedynek na holowanie, holowanie pojedynek, Land Cruiser, Land Rover, VW Touareg, Audi Q7

SUVy radzą sobie świetnie nie tylko na torze, ale też w terenie i nieco… cięższych zadaniach. Co powiecie na sprawdzian holowania niektórych z nich?

Tym razem zamiast w zwykłym wyścigu na prostej, cztery SUVy spotkały się na trawie, aby zobaczyć, który z nich ma największą siłę przeciągania i który okaże się najlepszy w bitwie na przeciąganie liny. W turnieju wzięło udział Audi Q7, Volkswagen Touareg, Toyota Land Cruiser i Land Rover Discovery.

Audi Q7 i Volkswagen Touareg są bardzo podobne (via Motor1), bo bazują na tej samej platformie i są napędzane tym samym 3-litrowym turbodieselem V6, który wytwarza moc 286 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 600 Nm. Różnica polega jednak na ich całkowitej masie, bo Q7 jest o 95 kilogramów cięższy niż Touareg.

Czytaj też: Obejrzyj jak 1000-konny Jeep Gladiator Maximus radzi sobie na wydmach

Spoiler jest jednak taki, że te oba niemieckie SUVy nie miały najmniejszych szans przeciwko modelowi Land Rover Discovery. Ten wół roboczy o wadze 2230 kg i mocy 254 koni mechanicznych oraz 600 Nm momentu obrotowego pokazał na co go stać, choć wcale nie wydawał się takim pewnym zwycięzcą.

Został więc tylko jeden – Toyota Land Cruiser Invincible (zwana również Land Cruiser Prado). Jak jej poszło? Przekonajcie się.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News