WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyjątkowy rower od Vintage Electric powstał z myślą o równie wyjątkowym dziele motoryzacji

Vintage Electric postanowiło stworzyć unikalny, limitowany rower elektryczny, który składa hołd osobistemu modelowi Cobra 289 Slab Side Carrolla Shelby.

Rodzina samochodów Cobra została wprowadzona na rynek po raz pierwszy w 1962 roku, zbierając wokół siebie zdecydowanie oddaną społeczność. Jego twórca, Carroll Hall Shelby najpierw pałał się wyścigami, nim zabrał się za produkcje samochodów i choć zmarł w 2012 roku w wieku 89 lat, to jego wkład w rynek motoryzacyjny będzie zawsze zapamiętany.

I dobrze, bo jego legenda sprawiła, że Vintage Electric we współpracy z Carroll Shelby International stworzyła limitowany rower elektryczny, który wygląda tak, jak oryginalny Shelby 289. Przejawia się to w kolorystycznym dopasowaniu metalicznego lakieru N6, czarnym matowym paskom wyścigowym oraz sportowemu logo Shelby i Cobra. Uchwyty na kierownicy i siodełko odzwierciedlają z kolei wnętrze oryginału.

Oczywiście wygląd, to nie wszystko, dlatego Vintage umieścił w tym e-bike’u 48-woltowy akumulator o pojemności 23,4 Ah w odlewanej aluminiowej obudowie zamontowanej w hydroformowanej aluminiowej ramie, zapewniający zasięg do 120 km po 4,5 godzinach ładowania. Został z kolei połączony z silnikiem ukrytym w piaście, który w trybie wyścigowym obiecuje prędkość 58 km/h. Ten wymaga jednak odblokowania – tradycyjnie rower jeździ z prędkością 20 km/h, co reguluje samo prawo.

Elektryczny rower Vintage Electric Shelby jest ograniczony do 300 sztuk i kosztuje 7249 USD.

ŹRÓDŁO: New Atlas