Reklama
aplikuj.pl

Wymagania sprzętowe Days Gone na PC oraz masa technikaliów

wymagania sprzętowe, Days Gone na PC

Days Gone zbliża się do swojej premiery na komputerach PC. Deweloperzy ujawnili masę informacji na temat tego, jak gra działać będzie na pecetach.

Days Gone na PC furtką do Days Gone 2?

Teoretycznie można zakładać, że szansa na powstanie Days Gone 2 leży w świetnej sprzedaży Days Gone na PC. Sony nie było zadowolone z jakości tytułu na premierę, oceny nie osiągnęły zakładanej średniej, a gra zbyt długo musiała pracować na swój sukces. Wiemy, że pitch Days Gone 2 został odrzucony, ale gracze nie tracą nadziei. Wierzą bowiem, że dalej szanse na kontynuację są, a najważniejsze muszą zrobić pecetowcy. Czy gracze PC zostaną odpowiednio dopieszczeni przez deweloperów gier na konsole? Wszystko wskazuje na to, że tak. Może się zatem uda przekonać Sony do DG2?

Powstała już nawet petycja, z prośbą o pozwolenie na powstanie sequela gry o zombie. W momencie pisania tego wpisu, dopisało się w niej ponad 100 tysięcy osób, a to już coś znaczy. Wierni marce klienci są. Jedna z teorii mówi nawet, że już teraz Sony zmieniło zdanie co do Days Gone 2, bo Bend Studio, czyli deweloperzy gry, nagle ogłosili rozpoczęcie procesu zatrudniania wielu nowych pracowników. Może zatem coś jest na rzeczy? Bend Studio szuka deweloperów do następnego projektu AAA. Nie pada tutaj stwierdzenie „do nowego projektu”.

Czytaj też: FIFA 21 w Xbox Game Pass dostępna, a tu już kolejna zapowiedź gry w abonamencie

Days Gone na PC – wymagania sprzętowe

Sony Bend Studio przedstawiło między innymi wymagania sprzętowe potrzebne do uruchomienia produkcji. Podano minimalne oraz rekomendowane podzespoły, których będziemy potrzebować do grania w komfortowy sposób. Zarówno w przypadku grania na minimalnych wymaganiach sprzętowych jak i rekomendowanych – powinniśmy mieć zainstalowany 64-bitowy system operacyjny Windows 10.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 64-bits
 • Procesor: Intel Core [email protected] lub AMD FX [email protected]
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 64-bits
 • Procesor: Intel Core [email protected] lub Ryzen 5 [email protected]
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8 GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni

To jednak nie wszystko, o czym musicie pamiętać. Deweloperzy Days Gone na PC podają bowiem, że gra nie wymaga do działania dysku SSD. Zagramy zatem na klasycznym HDD, ale jednak rekomendowane jest zainstalowanie tytułu na dysku SSD. Sam przechodziłem tytuł na zwykłym PS4 na HDD i… naprawdę, zainstalujcie grę na SSD.

Days Gone na PC wykorzysta moc sprzętu

Co jeszcze zdradzono na temat Days Gone na PC? Gracze mieli sporo szczegółowych pytań, na które odpowiedziano. Jedno z nich dotyczyło tego, czy gra będzie bez problemu wykorzystywać rozdzielczości szerokokątnych monitorów? Odpowiedź? Tak! Tytuł wspiera zarówno format obrazu 21:9 oraz 32:9. Nie zapomniano też o przystosowaniu scenek przerywnikowych oraz interfejsu do tego typu formatu. Na PC zmienimy także pole widzenia. FOV będzie można ustawić na 100 stopni.

Co z 60 klatkami na sekundę? Deweloperzy zarzekają się, że gra zadziała w 60 fpsach, a do tego będzie można odblokować klatkarz tak, aby wyciągnąć jeszcze wyższe wartości. Days Gone na PC nie będzie jednak wspierać ray-tracingu oraz DLSS. W przypadku tej drugiej technologii, pozwalającej nam na uzyskanie lepszej płynności przy podobnej jakości obrazu, Bend Studio zaznacza, że nie pojawi się ona na premierę. Jest zatem duża szansa na to, że w późniejszym terminie gra otrzyma wsparcie dla rozwiązania NVIDII.

Czytaj też: Mass Effect Legendary Edition na Xbox Series w 120fps, a na PS5 nie. Dlaczego?

Przypomniano także, że w grze znajdzie się tryb fotograficzny, ale będzie on lepszy niż na konsolach PlayStation! Edycja pecetowa gry pozwoli włączyć tryb Super Rozdzielczości, co sprawi, że zrzuty ekranu będą prezentowały się jeszcze lepiej.

Zaczęliście grę na PlayStation i chcecie ją dokończyć na PC? Niestety, to nie będzie możliwe. Zapisy gry z PS4 i PS5 nie będą możliwe do wczytania na komputerach PC. Na otarcie łez pozostaje informacja o tym, że pecetowe wydanie gry będzie zawierać osiągnięcia. Cóż, wydaje się to oczywiste, ale warto dodać, że raczej nie będą to osiągnięcia przygotowane na „odwal się”. Widzieliście listę osiągnięć w nowym wydaniu Baldur’s Gate: Dark Alliance? Śmiech na sali.

Cała gra oczywiście będzie działać z klawiaturą i myszką, ale warto nadmienić, że wszystkie przyciski będzie można swobodnie przekonfigurować. Days Gone na PC wspierać będzie także przeróżne kontrolery. Zagramy na DualShocku 4 z PS4, DualSense z PS5, kontrolerach Xbox, padzie od Valve czy Nintendo oraz wielu innych.

Twórcy pokazali również zrzut ekranu z menu ustawień Days Gone na PC. Oto opcje, które sobie dostosujecie.

Ustawienia graficzne Days Gone na PC

Dobrej zabawy, pecetowcy! Proszę, kupcie Days Gone. Podpisano, konsolowiec. Ja naprawdę chcę poznać dalszy ciąg fabuły.