WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wymiana wydechu w Corvette C8 jest warta ogromnej ceny

Wymiana wydechu w Corvette C8 jest warta ogromnej ceny

Czy wymiana wydechu jest warta czasu i pieniędzy? Oczywiście wszystko zależy od sprzętu, ale swoją nową Corvette C8 aż szkoda nie odstawić do warsztatu Hennessey Performance.

Firmę Hennessey gościliśmy tutaj mnóstwo razy i nic w tym dziwnego – tamtejsi specjaliści podchodzą do kwestii tuningowania samochodów z możliwie najwyższą pieczołowitością. Wymianę wydechu można u nich określić mianem standardowej modernizacji, ale co tak naprawdę ona daje?

Jak możecie się domyślić, Hennessey montuje do Chevroleta Corvette C8 wydech ze stali nierdzewnej nie po to, aby brzmiał gorzej. Dzięki niemu ten ​​samochód sportowy brzmi o wiele bardziej agresywnie i to zwłaszcza na wyższych obrotach. Poniżej obejrzycie nawet cały proces tak – z pozoru – błahej zmiany.

Zacznijmy od tego, że ten nowy układ wydechowy typu cat-back waży około 4,54 kilograma mniej w porównaniu do podstawowego modelu. To już samo w sobie zwiększa jego osiągi, jak ponoć dodatek 21 koni mechanicznych i 26 Nm momentu obrotowego „na kołach”, co potwierdza test na hamowni.

Czytaj też: Czy Tesla Model 3 wygra z podrasowanym 1100-konnym Jeepem?

Cena? Pierwsze 100 egzemplarzy tego wydechu ze stali nierdzewnej kosztuje 2995$ (11600zł), a później wzrośnie o całe 500 dolców. Hennessey ma w planach zainstalowanie ulepszenia tego typu na 1000 sztuk Corvette C8 w latach 2020-2021.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News