WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wymienialne dyski SSD w PlayStation 5 – genialne rozwiązanie albo zguba dla naszego portfela

Gdyby tak zastanowić się nad pomysłem Sony dotyczącym nowych konsol, to można się albo cieszyć albo przerazić. Wymienialne dyski SSD w PlayStation 5 będą tematem wielu rozmów.

Coraz częściej pojawiają się plotki jakoby PlayStation 5 miało oferować wymienialne dyski SSD. Już teraz wiemy, że będą one różniły się w stosunku do tych, które zwykle siedzą w naszych komputerach. Mają być dzięki temu szybsze i mniej zawodne.

Bo zdaje się, że wymienialnych dysków SSD mogliśmy spodziewać się już od dawna. W sumie – od pierwszej zapowiedzi konsoli. Od razu mówiono o super szybkich dyskach stworzonych specjalnie dla PlayStation 5. Sony raczej nie ograniczyłoby graczy w taki sposób, że uniemożliwi im wymianę dysku.

W jakiś jednak sposób będzie trzeba je zmieniać. No i tutaj do akcji wchodzą „kartridże” czyli prawdopodobnie wymienialne dyski SSD od Sony.

Z jednej strony można pomyśleć – OK, kupię tańszą konsolę i wybiorę taki dysk jaki mi odpowiada. Brzmi to dobrze. Wystarczy sobie przypomnieć jednak co się działo, gdy Sony stworzyło własne karty pamięci do PlayStation Vita. Cena była tak niezrozumiale wysoka, że teraz wszyscy boją się powtórki przy PlayStation 5.

ŹRÓDŁO: letsgodigital