WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wyniki finansowe Electronic Arts pokazują, że firma jest w dobrej kondycji

Wyniki finansowe Electronic Arts pokazują, że firma jest w dobrej kondycji

Wyniki finansowe Electronic Arts jest raczej zadowolone z roku finansowego 2019. Jakie plany ma firma na przyszłość?

Mogłoby sie wydawać, że Elektronicy nie mieli łatwego roku. Nawet takie porażki wizerunkowe jak Anthem, czy kiedyś Star Wars: Battlefront 2 nie są w stanie zatrzymać tego molocha, który rozpędza się z roku na roku. Raport finansowy za ostatni kwartał oraz dwanaście miesięcy zdradzam jak wyglądały finanse firmy. I cóż – jest dobrze.

Czytaj też: Większość graczy uważa, że lootboksy to hazard, a mimo to je kupują

Z raportu dowiadujemy się, że Electronic Arts osiągnęło łączne przychody w wysokości 4,95 miliardów dolarów, co przyniosło łączny dochód operacyjny w wysokości 996 milionów dolarów. Mimo, że firma musiała walczyć z opiniami graczy na temat Anthem, to jeden tytuł ich uratował. Mowa oczywiście o niczym innym jak Apex Legends. Twórcy gry niedawno stwierdzili, że nie zamierzają crunchować, aby dostarczać co chwilę nowe aktualizacje jak Epic. EA zdaje się firmy też nie popędzać, więc może opinia graczy na temat tego wydawcy jest trochę niesprawiedliwa?

Co by się jednak nie działo za kulisami, wróćmy do raportu. CEO Electronic Arts poinformował, że firma ma aktualnie bazę graczy na poziomie 500 milionów osób. Głównym motorem napędowym nagłego przypływu graczy do EA jest Apex Legends. Gra podobno przyciągnęła 30 procent graczy, którzy nigdy nie kupili wcześniej produktu Electronic Arts.

Pamiętacie jak wieszczono koniec konsol i dominację gier mobilnych? Cóż, rynek smartfonów się najwyraźniej nasycił, a i gry mobilne EA już tak nie zarabiają. Zarówno patrząc na wyniki kwartalne jak i całoroczne – mamy tutaj spadki przychodów z gier na smartfony, ale za to wzrosty z PC i konsol.

Co ciekawe, Electronic Arts wierzy, że kolejny rok finansowy będzie dla nich rekordowy. Akcjonariusze mają nastawić się na jeszcze lepsze wyniki dzięki takim tytułom jak np. FIFA. Ubiegłoroczny sukces przewidywany jest również z powodu tego, że EA Access trafi na PlayStation 4. Usługa ta ma już 3,5 miliona subskrybentów i nic nie wskazuje na to, aby nagle gracze mieli się od niej odwrócić.

Jaką przyszłość zafunduje na Electronic Arts? Apex Legends trafi do Chin, aktualnie trwają negocjacje, które mogą dać EA dostęp do ogromnego rynku graczy. Oprócz tego powstanie mobilna wersja Apex Legends, która powinna poprawić wyniki finansowe z działu mobilnego. W przyszłości otrzymamy oczywiście Star Wars Jedi, które powinno sprzedać się pomiędzy 6 a 8 milionami sztuk. Pojawi się również nowy Need for Speed (sprzedaż na poziomie 4 milionów) oraz nowy shooter Plants vs Zombies, który ma trafić do miliona graczy.

Czytaj też: EA uczy się na błędach – od teraz produkcje AAA będą testowane jak gry mobilne

Źródło: wccftech.com