Reklama

Wyniki sprzedażowe procesorów AMD i rosnący udział na rynku

rynku

Nie są to może najbardziej precyzyjne informacje, ale przynajmniej jakieś. Według statystyk jednego z niemieckich sklepów oraz najnowszego badania Steam firma AMD sprzedała w kwietniu znacznie więcej procesorów i zwiększyła swój udział na rynku.

Na początek warto jednak zaznaczyć, że wynik sprzedażowy obejmuje jedynie sklep Mindfactory, a nie cały świat. Według udostępnionego wykresu AMD zaliczyło kilkuprocentowy wzrost względem poprzednich miesięcy (47%), ale nadal nie udało im się pobić zainteresowania układami Intela (53%). Powód tego jest oczywiście prosty. Od początku bieżącego roku klienci czekali na premierę drugiej generacji Ryzenów, a pozostali skusili się na promocyjne ceny poprzedników. Co ciekawe, największym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze Ryzeny z obozu „czerwonych„oraz najwydajniejsze układy Coffee Lake od „niebieskich„. Szczegóły tutaj:

Wzrost popularności procesorów AMD odnotowała również platforma Steam. W regularnym badaniu sprzętu użytkowników udało się zebrać ciekawe dane, według których AMD zwiększyło swój udział na rynku z 11,15% do 15,96% w przeciągu marca. W porównaniu do pierwszego miesiąca 2018 roku jest to wręcz podwojenie wyników (z 8% udziału). Należy jednak pamiętać, że statystyki te gromadzą dane o sprzęcie wyłącznie użytkowników Steama, którzy wyrazili na to zgodę. Dlatego też Steam Hardware Survey nie jest precyzyjne i zazwyczaj zaniża statystyki AMD. Zresztą, zobaczcie sami:

Źródło: reddit.comstore.steampowered.com