Reklama
aplikuj.pl

Wyścig w Mafia Remake – poradnik inny niż pozostałe

mafia remake, mafia

Ten poradnik do Mafia Remake pomoże Wam bez problemów zaliczyć wyścig na najwyższym poziomie trudności. Jak się okazuje… wcale on nie jest taki trudny.

Oryginalny wyścig

Oryginalna Mafia zasłynęła z wielu powodów. Gra oferowała fantastyczną fabułę, możliwość kończenia misji na wiele sposobów, rewelacyjne postacii, dodatkowe tryby gry, których ogrywanie dawało masę radości… Wiele osób jednak nigdy nie przeszło Mafii do końca, bo powstrzymał ich słynny wyścig.

W jednej z pierwszych misji Mafii natrafiamy na etap, który zmusza nas do wzięcia udziału w wyścigu. Poziom trudności w oryginale był tak wyśrubowany, że gracze dawali sobie spokój z całą grą. Po czasie odkryto specjalny skrót do łatwego zaliczenia etapu, a jeszcze później twórcy wypuścili patcha, który ułatwiał przejście tego fragmentu gry.

Czytaj też: PS Plus Collection nie wygląda zbyt dobrze przy Xbox Game Pass

Nowy-stary wyścig

Remake Mafii godnie oddaje to co czekało graczy w oryginalne. Sam jestem produkcją zachwycony i chyba będę starał się zdobyć w niej platynę. Gram na najwyższym poziomie trudności, więc gra jest czasami bezlitosna, ale przyjemność z zabawy ogromna. Jakiś czas temu musiałem się też uporać ze słynnym wyścigiem. Co na jego temat mówią gracze? Jest on dla wielu tak samo trudny jak oryginał (nawet na łatwym poziomie!), a są i tacy co uważają, że wersja Hangar 13 jest jeszcze trudniejsza.

Co radzą inne poradniki?

W sieci znajdziecie już masę filmików, które objaśniają jak przejść ten etap. Niestety, moim zdaniem, niemalże żaden z nich nie zdradza najłatwiejszego sposobu na przejście etapu. Zwykle graczom doradzane jest, aby:

⦁ skupili się
⦁ na zakrętach odpuszczali na sekundę gaz
⦁ pamiętali, że pierwszy zakręt to loteria i musimy mieć trochę szczęścia
⦁ nie dawali się wyprzedzać
⦁ ścinali zakręty

I wiecie co? Też to trochę polecam. Ale to nie jest przepis na sukces. Bo nawet jadąc po raz dwudziesty ten etap i będąc wyuczonym toru jakbym grał w Gran Turismo – nie byłem w stanie dogonić lidera. Aż mnie ocknęło.

Czytaj też: W te gry nie grajcie już na PS4 i XONE. Zaczekajcie do PS5 i Xbox Series!

Banalny sposób na przejście wyścigu

Gra oferuje przecież dwie opcje, które sprawiają, że wyścig przejdziecie niemalże od razu. Owszem, musicie się dalej skupiać – to nie Need for Speed, ale przejdziecie wyścig na pewno. Co więc musicie sobie przypomnieć? O dwóch przyciskach na padzie, o których zapewne zapomnieliście.

W Mafia Remake istnieje opcja włączenia ogranicznika prędkości podczas jazdy. Ku mojemu zaskoczeniu – działa ona też podczas wyścigu. Jej nietypowy sposób działania, czyli baaardzo płynne wyhamowywanie nas do danej prędkości, idealnie sprawdza się na mocniejszych zakrętach. Teraz możecie spokojnie pędzić i włączyć ogranicznik przed zakrętem, aby gra was spowolniła, a Wy pokonali fragment toru bez problemu. Szczególnie przydaje się to na szykanie obok wozu gaszącego oskryptowany wypadek.

Ale to jeszcze nie pomogło do końca, choć sprawiło, że niemalże wygrałem. Musiałem wymyślić coś jeszcze i wtedy… przypomniałem sobie o drugim rzadko używanym przycisku.

Wystarczy używać klawisza odpowiadającego za taranowanie innych samochodów! Na padzie PlayStation 4 jest to X. Trzymając X nasze auto rozpędza się znacznie szybciej i tak zamiast bycia na końcu stawki lub w jej połowie przed pierwszym zakrętem, to będziecie niemalże pierwsi. A to nie koniec możliwości tej funkcji. Używanie jej na zakrętach sprawia, że możemy utrzymać bez problemu tor jazdy. Skręcacie w lewo? Klikacie przycisk podczas jazdy w lewo, a pojazd będzie jak przyklejony trzymał się drogi, zamiast wypaść z toru.

Efekt użycia obu patentów? Byłem pierwszy ze znaczną przewagą na klasycznym poziomie trudności z symulacyjnym modelem jazdy. I teraz też bez problemu to zrobicie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News