WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wystarczy spreparowana płyta DVD do oszukania PlayStation 2

Sami pokornie czekamy na premierę PlayStation 5, a niejaki CTurt pochwalił się właśnie, że opracował sposób na oszukanie PlayStation 2 samą płytą DVD.

PlayStation 2 ma ponad 20 lat, ale nadal trudno jest je zhakować, jeśli ktoś chce zamiast kupować gry z drugiej ręki, postarać się o „własne” z „tajemnych źródeł”. Zwykle przed taką przyjemnością trzeba zmodyfikować sprzęt, instalując stosowne moduły, ingerować w system operacyjny czy skonfigurowaną kartę pamięci.

Wszystko to ma na celu zablokowanie czujnika napędu optycznego w konsoli, który wykrywa nieautoryzowane treści (via Engadget). Inżynier CTurt obszedł to jednak swoją płytą DVD, która sama z siebie wystarczy do odpalenia na konsoli nieoficjalnego kodu (np. gry).

Czytaj też: Google powie Wam, dlaczego ktoś dzwoni

Ta metoda polega na uszkodzeniu kluczowych funkcji w plikach, które zawsze zawierają filmy DVD, co oszukuje czujnik i pozwala na rozpoczęcia ładowania dalszej treści z płyty. Wszystko sprowadza się więc do włożenia jej do napędu, poczekania, a następnie wybrania jednej z gier zapisanych na nośniku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News