Reklama

UFO to nie przelewki, dlatego japońskie wojsko będzie je śledzić

Kontrahenci Armii Chin skonstruowali swoiste UFO
Kontrahenci Armii Chin skonstruowali swoiste UFO

Japoński minister obrony stwierdził jasno – japoński personel wojskowy ma dbać o rejestracje wszelkich obserwacji UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających.

Minister obrony Japonii, Taro Kono, wydał szereg wytycznych w tym tygodniu, które według NHK zaowocują raportami w momencie, kiedy „… ktoś zauważy w powietrzu niezidentyfikowany obiekt, który mógłby wpłynąć na obronę i bezpieczeństwo kraju”. Wytyczne zachęcają również do „podjęcia wszelkich starań w celu zrobienia zdjęć lub nagrań wideo obiektu w celu przeprowadzenia niezbędnej analizy”.

Co ciekawe, te nowe zalecenia pojawiły się zaledwie miesiąc po wydaniu przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podobnych protokołów. Według Ministerstwa Obrony Japonii jest to jednak spowodowane „wzrostem wykorzystania dronów i innych obiektów latających innych niż konwencjonalne samoloty”.

Czytaj też: Oto zupełnie nowy, utrzymany w tajemnicy myśliwiec Sił Powietrznych USA

Czytaj też: UFO na Słońcu? Zobaczcie nowe zdjęcia naszej gwiazdy

Jest to spora zmiana względem 2018 roku, kiedy to japoński rząd wydał oficjalne oświadczenie w sprawie UFO, w którym stwierdził, że „nie potwierdzono ich istnienia”. Przyznano też wtedy, że nie poświęca się w Japonii dużo czasu na myśleniu o UFO, jak podaje Popular Mechanics. Ze swojej strony minister obrony Kono powiedział jednak , że nie wierzy w UFO.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News