WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jak to jest z niezawodnością BMW M5?

Czy nowe modele BMW M5 są niezawodne? Postanowiła sprawdzić to firma iSeeCars, która specjalizuje się w tego typu testach.

W rankingu samochodów sportowych, które najprawdopodobniej przejadą 241400 km, model M5 zajął piąte miejsce, trafiając tuż za Mazdę MX-5. Nie jest to jednak specjalnie dokładne badanie, bo ta ocena sprowadzała się do liczby sprzedanych samochodów z drugiej ręki po przekroczeniu wspomnianego przebiegu.

Jako że BMW M5 jest sportowym sedanem, a nie jakimś weekendowym roadsterem, którego odpala się „od święta” ma przewagę w takich badaniach. Ten ranking nie uwzględnia jednak kosztów utrzymania i pomija te egzemplarze, których właściciele postanowili nie naprawiać albo naprawiać i nie sprzedawać.

BMW M5, niezawodność BMW M5, M5, test M5

Jednak biorąc pod uwagę, że większość samochodów z tej listy jest zdecydowanie tańsza w naprawie (według Road and Track), to sprawia, że ​​miejsce M5 robi większe wrażenie.

Koronę króla w tym segmencie utrzymuje jednak Audi TT z 4,1 procentami sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy w przypadku BMW M5 wynik ten sięgnął 2%.