Podwyżki, jak to podwyżki. Nie są mile widziane, ale i tak nic nie zrobimy z tym, że wzrost cen pamięci DRAM widnieje na horyzoncie. Na szczęście nie w każdym segmencie.
Wzrost cen pamięci DRAM
Pamięci DRAM, czyli po prostu pamięci ulotne, to jeden z najważniejszych elementów wszystkich urządzeń komputerowych, począwszy od PCtów po konsole i na telefonach kończąc. W rzeczywistości, jak podaje Guru3D, ceny pamięci DRAM zaczną się stabilizować, aby nieznacznie wzrosnąć w pierwszym kwartale 2021 roku.
Czytaj też: Jak 128 rdzeni wypada w Cinebench R23?
Czytaj też: Głośniki Bugatti Royale, czyli luksus wjeżdża do domów
Czytaj też: G.Skill prezentuje swoje pierwsze AiO ENKI
Obecnie rynek pamięci jest podzielony na 40% dla urządzeń mobilnych, 34% dla serwerów, 13% dla komputerów osobistych, 8% dla konsumenckich zastosować DRAM i pozostałych 5% na karty graficzne.
Jako świeżynka na rynku konsumenckim stosowana we wszystkich nowoczesnych kartach graficznych pamięć GDDR6 oberwie najbardziej. MA bowiem zaliczyć podwyżkę ceny od 5 do 10%, podczas gdy rynek DRAM dla urządzeń mobilnych pozostanie stabilny. Właściciele serwerowni z kolei powinny liczyć się ze wzrostem cen około 5%.
Czytaj też: Millenium Bank w AppGallery. Polska appka zwiedza Chiny
Czytaj też: Gelid wprowadza na rynek wentylator 140 mm LYRA RGB
Czytaj też: Facebook płacze, Apple zakazuje, a ja piję kawę i to z ekscytacją obserwuję
Ponadto cena pamięci DDR4 dla komputerów konsumenckich pozostanie „stała”, co oznacza wzrost od 0 do 5%, podczas gdy starsza generacja DDR3 wzrośnie o 3 do 8% ze względu na niższy stan magazynowy.