Reklama
aplikuj.pl

Szykuje się wzrost cen pamięci DRAM. Najwięcej oberwą grafiki

wzrost cen DRAM, ceny DRAM

Podwyżki, jak to podwyżki. Nie są mile widziane, ale i tak nic nie zrobimy z tym, że wzrost cen pamięci DRAM widnieje na horyzoncie. Na szczęście nie w każdym segmencie.

Wzrost cen pamięci DRAM

Pamięci DRAM, czyli po prostu pamięci ulotne, to jeden z najważniejszych elementów wszystkich urządzeń komputerowych, począwszy od PCtów po konsole i na telefonach kończąc. W rzeczywistości, jak podaje Guru3D, ceny pamięci DRAM zaczną się stabilizować, aby nieznacznie wzrosnąć w pierwszym kwartale 2021 roku.

Czytaj też: Jak 128 rdzeni wypada w Cinebench R23?
Czytaj też: Głośniki Bugatti Royale, czyli luksus wjeżdża do domów
Czytaj też: G.Skill prezentuje swoje pierwsze AiO ENKI

Obecnie rynek pamięci jest podzielony na 40% dla urządzeń mobilnych, 34% dla serwerów, 13% dla komputerów osobistych, 8% dla konsumenckich zastosować DRAM i pozostałych 5% na karty graficzne.

cena KFA2 GTX 1650 GDDR6 EX PLUS, specyfikacja KFA2 GTX 1650 GDDR6 EX PLUS

Jako świeżynka na rynku konsumenckim stosowana we wszystkich nowoczesnych kartach graficznych pamięć GDDR6 oberwie najbardziej. MA bowiem zaliczyć podwyżkę ceny od 5 do 10%, podczas gdy rynek DRAM dla urządzeń mobilnych pozostanie stabilny. Właściciele serwerowni z kolei powinny liczyć się ze wzrostem cen około 5%.

Czytaj też: Millenium Bank w AppGallery. Polska appka zwiedza Chiny
Czytaj też:
Gelid wprowadza na rynek wentylator 140 mm LYRA RGB
Czytaj też:
Facebook płacze, Apple zakazuje, a ja piję kawę i to z ekscytacją obserwuję

Ponadto cena pamięci DDR4 dla komputerów konsumenckich pozostanie „stała”, co oznacza wzrost od 0 do 5%, podczas gdy starsza generacja DDR3 wzrośnie o 3 do 8% ze względu na niższy stan magazynowy.