WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Xbox Anaconda z potężnym silnikiem fizycznym – jaka będzie specyfikacja nowych konsol

Jaka będzie specyfikacja nowych konsol? Więcej światła na tę sprawę rzucają nowe patenty Microsoftu.

Microsoft chętnie dzieli się swoimi planami dotyczącymi przyszłości gier. Wiemy o chęci postawienia przez firmę na streaming oraz abonamenty. Producent konsol wykupił również wiele producentów gier, aby tworzyli oni tytuły ekskluzywnie na jego platformę. Zdaje się jednak, że to nie wszystko, co zamierza zapewnić amerykańska firma.

Czytaj też: Przyszłość gamingu w wykonaniu Google już na GDC 2019

W sieci pojawiły się plotki oparte o jeden z patentów Microsoftu. Okazuje się, że nowa konsola może rozdzielić część obliczeń, odciążając jeden z podzespołów. Według danych, które zostały po cichu udostępnione, mamy mieć do czynienia z pewnym silnikiem fizycznym, który pozwoli uzyskać w grach lepszy poziom… fizyki.

Jeśli zastanawiacie się dlaczego fizyka jest tak ważna, to prawdopodobnie myślicie o niej w zły sposób. Pierwsze co bowiem przychodzi do głowy to to, że jakiś obiekt po prostu się przewróci, a pranie zawieszone na sznurku, przesunie się gdy w nie wejdziemy. Tutaj jednak w grę wchodzą takie rzeczy jak np. wiatr. Kto by nie chciał takiej jakości jak w pierwszym zwiastunie Watch_Dogs, gdzie puszki i liście realistycznie poruszały się na wietrze?

Dodać do tego model zniszczeń, który brałby pod uwagę każde wgniecenie czy obdarcie i już mielibyśmy coś, co zachęcałoby do zabawy, tym jak jest realistyczne. Wiadomo, nie można również przesadzić, bo gra musi pozostać grą. Jednym z wielu problemów współczesnych gier dalej jest jednak właśnie fizyka. To ona sprawia często, że nie możemy w pełni wczuć się w świat gry.

Plotki dotyczące specyfikacji nowych konsol mówią o dwóch wersjach urządzenia. Lockhart ma zadebiutować bez wejścia na płyty i być słabszym urządzeniem, a Anaconda będzie potężnym sprzętem oferującym niesamowitą moc.

Xbox Lockhart:

  • CPU: 8 rdzeni – 16 wątkowy Zen 2
  • GPU: NAVI z ponad 4 teraflopami
  • RAM: 12GB GDDR6
  • Pamięć masowa: 1TB NVMe 1 + GB/s SSD

Xbox Anaconda:

  • CPU: 8 rdzeni – 16 wątkowy Zen 2
  • GPU: NAVI z ponad 12 teraflopami
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Pamięć masowa: 1TB NVMe 1 + GB/s SSD

Czytaj też: Rozwój PlayStation Network kluczem do dominacji Sony – Inside Xbox to porażka

Źródło: wccftech.com