WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Xbox nowej generacji może dostać układ AMD Flute

Xbox nowej generacji może dostać układ AMD Flute

Dowiedzieliśmy się właśnie o nowym produkcie AMD, którego tak naprawdę możemy nigdy nie zobaczyć. Nic w tym jednak dziwnego, bo sprawa rozbija się o układ AMD Flute, a więc SoC, które może znaleźć się w konsoli Xbox nowej generacji. 

Czytaj też: Układ AMD Gonzalo z PlayStation 5 i nowego Xboxa coraz bliżej finalnej wersji

Jak zapewne wiecie, to AMD współpracuje z Sony oraz Microsoftem w przypadku układów, które napędzały konsole poprzednich, obecnej i zapewne następnych generacji. Wcześniej trafiały do nas przecieki, że w najnowszych PlayStation oraz Xboxach znajdziemy układ Gonzalo, ale wygląda na to, że ten będzie zarezerwowany dla PlayStation. Tym samym AMD Flute trafiłoby do Xboxa i ma to sens, bo jego domniemana specyfikacja jest bliźniaczo podobna do SoC Gonzalo.

pic.twitter.com/SInhkkOOFs

— 比屋定さんの戯れ言@Komachi (@KOMACHI_ENSAKA) July 22, 2019

https://twitter.com/KOMACHI_ENSAKA/status/1153379006944821248?ref_src=twsrc%5Etfw

Mówimy więc o połączeniu architektury Zen 2 w przypadku procesora centralnego, RDNA, jeśli idzie o procesor graficzny oraz oczywiście 7 nm technologii. Według wpisu w UserBenchmark Flute ma zaoferować 8 rdzeni/16 wątków o bazowym taktowaniu 1,6 GHz, które podskoczy do 3,2 GHz w trybie boost. Jak zapewne słusznie myślicie – to niewiele, ale nic dziwnego, patrząc na jego sparowanie z NAVI 10LITE. Ten rdzeń powinien być okrojonym nieco Navi 10, ale i tak mocniejszym w porównaniu do obecnych Radeonów, które bazują na układach Navi 14.  Całość ma dopełniać 16 GB pamięci GDDR6 wspólnej dla obu układów w połączeniu z możliwością korzystania w tych operacjach z 1 TB dysku NVMe.

Czytaj też: Specyfikacja, cena i data premiery PlayStation 5 w najnowszych przeciekach

Źródło: Wccftech