Reklama
aplikuj.pl

Xbox Series S (Xbox Lockhart) – mały, ale wariat

xbox series s, xbox lockhart, xbox

Jaki będzie Xbox Lockhart? Przecieki wskazują na nowe informacje, a wizje graczy na prawdopodobny kształt.

Cały czas nie cichną plotki na temat drugiej konsoli Microsoftu. Xbox Series X ma być mocniejszą wersją nowe generacji MS, ale to Xbox Series S stanie się umiarkowanie tanią wejściówką do gier nowej generacji. Co zaoferuje urządzenie?

Ostatnie przecieki, które pochodzą z serwisu Windows Central (którego dane o 12 teraflopach Xbox Series X się potwierdziły) wskazują na to, że Xbox Series S będzie oferował 4 teraflopy mocy. Skąd taka decyzja? Przecież Xbox One X oferuje już 6 teraflopów mocy.

Czytaj też: Współtwórca Halo nazywa PS4 i XONE technologią z kamienia łupanego

Analiza Digital Foundry wykazała jednak, że wcale taka moc do 4K czy 1440p nie jest potrzebna i jeśli pozostałe komponenty będą lepsze niż to co oferują aktualne konsole to zyskamy sprzęt będący w stanie uruchamiać next-genowe gry, w niższych rozdzielczościach i mniejszej liczbie klatek na sekundę.

Fanowska wizja Xbox Series S. Przyznam, że urocza. Aż sie prosi o edycję z Minecraftem.

Według kolejnych informacji Windows Central – Xbox Series S znacząco zyska dzięki szybkim dyskom, a do tego zaoferuje minimalne efekty ray-tracingu. Nowe wieści wskazują również na to, że pracownicy działu Xbox otrzymali już Xbox Lockhart do testowania w swoich domach. Mają oni dać znać, jak urządzenie sprawdza się w akcji. Plotki mówią o ujawnieniu konsoli w maju.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News