WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

To Microsoft wymyślił! Xbox Series X zapamięta gry nawet po wyłączeniu konsoli

Microsoft wraz z Xboxem Series X zaoferuje graczom bardzo przydatne rozwiązanie. Konsola wyłączy się, ale zapamięta stan gry.

Nowa generacja skrywa jeszcze wiele niespodzianek. Dowiedzieliśmy się teraz nieco więcej o ponownym uruchamianiu gier. Ale takiego patentu to na konsoli jeszcze nie widzieliście!

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Xbox Series X zaoferuje opcję uruchamiania kilku gier jednocześnie. Dzięki temu skrócimy jakiekolwiek czasy oczekiwania na włączenie się danego tytułu, a nasz postęp w sytuacji, gdy jesteśmy daleko od miejsca zapisu nie będzie stracony.

To jednak pikuś przy tym czego dowiedzieliśmy się teraz. Okazuje się bowiem, że konsolę będziemy mogli nawet wyłączyć, a wszystkie uruchomione gry zostaną zapamiętane. Zatem w sytuacji, gdy będziemy mieli włączone np. trzy gry i wyłączymy konsolę, a potem włączymy ją za jakiś czas, to dalej będziemy grali dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przerwaliśmy. W każdej grze.

Microsoft podniósł poprzeczkę jednak jeszcze wyżej! Gry będą zapamiętane nawet, gdy konsola będzie chciała zainstalować aktualizację całego systemu. Możemy bezpiecznie pobrać łatkę całego oprogramowania, zainstalować ją i ponownie uruchomić sprzęt, a gry… dalej będą dostępne! To na konsolach robi wrażenie.