WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

xCloud. Granie w chmurze od Microsoftu pójdzie drogą GeForce Now

Nowe plotki o xCloud zwiastują lekko zmienioną strategię Microsoftu. Firma pozazdrościła rozwiązania NVIDII.

NVIDIA jakiś czas temu uruchomiła możliwość ogrywania naszych własnych gier poprzez chmurę firmy. Niestety, wielu producentów zdecydowało, iż nie pozwoli na streamowanie swoich gier i żądają teraz stosownej opłaty od producenta kart graficznych.

Microsoft tymczasem buduje własną chmurę xCloud, która póki co jest jeszcze w powijakach, ale stale trwające testy beta wyglądają już obiecująco. To jednak nie będzie koniec rozwoju usługi sieciowej Microsoftu.

Najnowsze plotki zdradzają wieści, według których Microsoftowi spodobał się sposób gry zaprezentowany przez NVIDIĘ. Mówi się, iż MS również chce umożliwić graczom odpalanie własnych gier poprzez xCloud na dowolnym urządzeniu.

Pojawia się tutaj jednak pewien problem. Ten sam, który z zaskoczenia zaatakował usługę NVIDII. Microsoft nie chce bowiem wystartować z tego typu funkcją dopóki nie będzie pewny, że producenci zaczną uniemożliwiać ogrywanie ich gier poprzez platformę MS. Korporacja zanim ruszy z rozszerzeniem działania xCloud chce dogadać się z każdym, aby dodane gry nie znikały w przyszłości.