Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Mi Band 5 w wersji Global bez kluczowych funkcji?

W przyszłym tygodniu oficjalnie zaprezentowana zostanie opaska Mi Band 5 w wersji Global. Czyli przeznaczona na rynki poza Chinami. W sieci pojawiło się zdjęcie pudełka opaski i wygląda na to, że zostanie ona pozbawiona kluczowych funkcji. Takich jak NFC.

Czuję się oszukany

Tuż po premierze Mi Banda 5 miałem okazję przetestować opaskę. Odmówiłem, bo miała to być wersja na rynek chiński. Pozbawiona m.in. NFC. Co mi z tego, skoro nie przetestuję najważniejszej funkcji dla polskiego rynku?

Tymczasem zdjęcie pudełka globalnej wersji Mi Banda 5 sugeruje, że tego NFC możemy i tak nie dostać. Oprócz tego czujnika nasycenia krwi oraz obsługi asystenta Amazon Alexa.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 5 – król opasek sportowych w nowym wcieleniu

Nie wszystko stracone?

Historia może mieć jeszcze drugi wątek. Podstawowy Mi Band 5 może trafić na rynku rozwijające się, takie jak Indie. Natomiast do Europy Xiaomi ma szykować Mi Banda 5 w wersji Pro. Droższego i już wyposażonego w kluczowe funkcje. To właśnie z powodu opaski w wersji Pro wariant podstawowy miał być pozbawiony m.in. NFC.

Wszystko będzie jasne 15 lipca

Już 15 lipca o godzinie 15 odbędzie się premiera nowych urządzeń Xiaomi. W tym właśnie Mi Banda 5. Transmisja zapewne będzie prowadzona w mediach społecznościowych i być może w serwisie YouTube. Jak tylko poznamy więcej szczegółów, będziemy o tym informować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News